Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

 

ČR versus Korea

Tak a je tady první bonbonék turnaje z hlediska naší účasti v turnaji družstev. Hned první den odpoledne hrajeme proti nasazenému týmu číslo 1.- domácímu favoritu: hráčům Koreje. Jaké si dát cíle před utkáním, kteří mnozí z našich hráčů v této kategorií zažijí jednou/dvakrát za sportovní juniorskou kariéru . Ironicky by někdo mohl podotknout, že kritériem hodnocení hráče v zápase může být délka utkání. Neboli, jak dlouho jsme schopni vzdorovat soupeři. Nebo počet bodů, který si uhrajeme v každém setu. Domnívám se, že to nejdůležitější je ale někde jinde. To hlavní je v možnosti tady a teď‘zažít atmosféru hrát (troufám si říci) možná s budoucími mistry světa a olympijskými vítězi. Nejen je vidět, ale i stát proti ním na kurtu. V těchto utkáních opravdu nelze nic „ztratit“, jen získat : zkušenost, bojovnost, sebedůvěru, a myslím si i obrovský motivační impuls do další tréninkové práce. Ano, je to jiný badminton: v rychlosti, přesnosti, razanci, technickém umění a taktické vyspělosti. A pokud se „podepíšeme“ pod výše uvedené konstatování a jeho platnost pro singly, tak pro párové disciplíny to platí 100 násobně. Z tohoto pohledu jsem já vnímal toto utkání. Další průběh turnaje ukáže, zda-li domácí favorit unese atmosféru domácího publika i očekávání, která jsou v něj vkládána. Bude zajímavé to sledovat. Pro nás může být pouze velmi potěšující, že hráči Koreje nenastoupili proti nám s nějakým „manšaftem C nebo D“, ale v plné síle. Jen si vezměme:

1) dvouhra muži: Han Ki Hoon (nasazený hráč číslo 2. pro individuální turnaj)
2) dvouhra žen: Jang Soo Young (nasazená hráčka číslo 5. pro individuální turnaj)
3) čtyřhra muži: Lee Yong Dae/Cho Gun Woo (pár číslo 1.)
4) smíšená čtyřhra: Choo Gun Woo/Hung Soo Jung (pár.číslo 13.)
5) holčičí čtyřhra: Hung Soo Jung/ Sun In Jang

I když posledně jmenovaný pár není pro individuální turnaj (čtyřhra holek) nasazený, po předvedeném výkonu jsem si jistý, že účast minimálně mezi nejlepšími osmi páry ho nemine. A jak dopadly vlastní zápasy? Pocitově i podle předvedených výkonů ( nejen počtem získaných bodů) zcela určitě za projev v singlových disciplínách se nemusíme stydět. A čtyřhry – to je opravdu jiná „liga“. Nicméně i zde se dají najít určité body, od kterých je se možno odrazit do budoucna. Velmi pozitivní je, že celý zápas máme natočený na kameru (resp.video). Bude to zcela určitě výborný metodický materiál, nejen pro hráče samotné.

Korea – Česká republika, 02.11.2006, 14:30

dvouhra muži: Han Ki Hoon – Jakub Bitman ………………………………………………   21/11, 21/6
dvouhra žen: Jang Soo Young – Kristína Ludíková ……………………………………  21/12, 21/8
čtyřhra muži: Lee Yong Dae/Cho Gun Woo – Bitman/Kopřiva………………… 21/8, 21/7
smíšená čtyřhra: Choo Gun Woo/Hung Soo Jun – Koukalová/Kopřiva…… 21/7, 21/7
holčičí čtyřhra: Hung Soo Jung/ Sun In Jang – Koukalová/Ludíková……… 21/7, 21/4

Myslím, že pro každého z nás tady, jak hráče, tak i mne jako trenéra – nevšední zážitek.

A jak pokračujeme dále? Vzhledem k tomu, že náš zítřejší dopolední zápas proti Botswaně je w.o. v náš prospěch máme volno. Pojedeme do haly sledovat rozhodující utkání o 1.-2. místo v druhé podskupině naši skupiny „W“ mezi týmy Německa-Indie. Výsledek tohoto utkání rozhodne o našem budoucím soupeři, se kterým se střetneme o konečné 3.-4. místo ve skupině „W“. I toto utkání: ČR – Německo/Indie se bude hrát zítra, tj. v pátek 03.11.2006 v 17:30 hodin místního času.

Tak věřím, že nám všichni příznivci badmintonu u nás doma budou držet palce! Těším se na slyšenou, pozdravy z Icheonu! Je 23:50, jdu spát a zítra znovu na slyšenou, zdravím


Tomasz

 
© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník