Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

 

 

 

Individuální turnaj 2. a 3. hrací den - naposled z Icheonu


Na programu druhého hracího dne bylo zahájení čtyřher a pokračování v dalších kolech dvouher a mixů. I pro čtyřhry byl pro nás los vcelku příznivý (minimálně to platilo pro první kolo kluků). Holky byly ihned o kolo dále (ve 32.) a měly nastoupit proti nasazené australské dvojici číslo 5/8: Pong/Na. To byl jeden z těch případů, kdy mnoho trenérů nedovedlo vysvětlit, proč právě australská dvojice byla nasazená. Na druhé straně už naše holky mohly dokázat ( a také to udělaly), že toto nasazení bylo „hrubým omylem“. Nicméně zase to nesnižuje kvalitu a hlavně způsob hry, se kterým naše holky Australanky s kurtu doslova „vyprovodily“. Díky tomu se zrodil i náš nejlepší výsledek – a to postup mezi 16 nejlepších ve čtyřhře žen. Kluci po vítězství na do dvojici z Mongolska, měli v druhém kole proti sobě 5/8 nasazený pár ze Singapuru: Wong/Tang. Byt‘ prohráli, za předvedený výkon (zvláště pak v prvním) setu se určitě stydět nemusejí.Ve třetím kole mixu čekala na Jakuba s Kristýnou dvojice z Malajsie: Abdul Khalid/Goh (nasazená jako číslo 9/16). Po statečném výkonu podlehli ve dvou setech. Bylo opravdu velkým zážitkem sledovat hru zvláště malajsijské hráčky. Její obrana, přehled na síti a razance – opravdu velký zážitek. Nicméně ani oni se nevyvarovali chyb. Zde je důležité jedno velké poznání. Naši hráči proti kvalitativně lepším hráčům resp.soupeřům dovedou předvést o „třídu lepší výkon“. Škoda pouze, že ta možnost kontaktu, hry proti asijským hráčům, je tak ojedinělá. Vlastně s výjimkou „German“ a „Dutch“ Open hráči z Asie do Evropy nejezdí. A to je pro nás, Evropany, obrovská škoda.

Poslední náš zástupce ve dvouhře, Dominika, měla za soupeřku ve třetím kole nasazenou 3/4 -hráčku z Číny: Han Li. Rychlost, přesnost, skvělá technika (hlavně u klamavých úderů) – to jsou ve zkratce atributy, kterými tato Číňanka od prvního míče jasně držela otěže zápasu ve svých rukou. Nicméně nebyla to „hra kočky s myší“. Jednotlivé výměny byly dlouhé a věřím, že pro Dominiku to byl zážitek, na který dlouho nezapomene.

Poslední zápas turnaje sehrály naše hráčky dnes – ve středu, 8.11.2006. Loučení s turnajem v pozitivním slova smyslu nastálo v 19:00 hodin. Soupeřkami byli hráčky z Indonésie: Berbatdet/Krishinda. Ty postupovaly turnajem po vítězstvích nad dvojicí: Kruse/Thorbeerg (DEN), Barning/Stolzenbach (NED), aby do třetice o postup mezi nejlepší osmičku měly další evropský pár. Velká pestrost úderů, lepší sehranost, aktivní obrana (drajvy i krátké míče) a následný přechod do útoku – v těchto ohledech hráčky s Indonésie byly prostě lepší. I pře prohru si ale Kristína s Dominikou zaslouží za předvedený výkon v celém turnaji plné absolutorium. S každým zápasem byly jejich výkony lepší, a na to, že byl to zase po dlouhé době jejich společný turnaj je výsledek více než velmi dobrý.

Navíc, historie se zase nebude ptát na detaily. Je velmi potěšující, že konečné umístění na 9.-16. místě i nadále drží naší tradici z juniorských MS probojovat se alespoň v nějaké disciplíně mezi nejlepší 16 na světě.

Úterý a středa, 07.11-08.11.2006 – Hra čtyřher,mixů a dvouher v individuálním turnaji

Čtyřhra muži:

Bitman/Kopřiva – Battur/Munkhbaatar (MGL): 21/11, 21/10 (64)
Bitman/Kopřiva – Wong/Tang (SIN): 19/21, 14/21 (32)

Čtyřhra ženy:

Ludíková/Koukalová – Pong/Na (AUS) 21/9, 21/9 (32)
Ludíková/Koukalová – Berbadet, Krishinda (INA) 14/21, 11/21 (16)

Dvouhra žen:

Koukalová – Han Li (CHN) 10/21, 7/21 (32)

Smíšená čtyřhra:

Ludíková/Bitman – Abdul Khalid/Goh (MAS): 19/21, 9/21 (32)

Závěrečný příspěvek nelze zakončit jinak než konstatováním, že naší hráči v individuálním turnaji nezklamali. Po výsledku ze soutěže družstev (15.místo), jsme využili v maximální míře příznivého losu, který jsme měli v úvodních kolech. Moje první věta tohoto odstavce patří zhodnocení herního projevu našich sportovců pro druhá a další kola. Zde se už museli utkat bud‘ s nasazenými hráči, nebo soupeři minimálně své úrovně. Snad jediné, co mne osobně bude mrzet je mix Ondřeje a Dominiky proti nasazenému australskému páru. Předcházející věty však neznamenají, že tady není obrovské pole pro další tréninkovou práci. Vlastně zjištění faktu (na vlastní oči), kde se nacházejí hráči Asie ve srovnání se zbytkem světa, je minimálně pro Evropu dost tristní. To vydá ale na samostatný článek.

Dnes proto ukončeme naše zprávy z Icheonu konstatováním, že určitě to nebyl zbytečný „výlet“ za velké peníze. Minimálně množstvím natočeného materiálu ( na video), tím že jsme mohli natočit a vidět v akci naše budoucí soupeře na ME 2007 v Saarbrückenu: družstva Bulharska a Ruska, ale hlavně zjištěním, že opravdu naši hráči na turnaji nezklamali. Tímto jim chci poděkovat za vzornou reprezentaci i chování v průběhu celého turnaje. Zároveň chci poděkovat i komisi TMK a sekretariátu ČBaS za skvělou přípravu celé akce.Mezi jinými za to, že v průběhu celé akce jsem mohl využívat i tento notebook a novou kameru. Je 00:35 místního času, začal nový den – čtvrtek (9.11.2006) a za pár hodin odlétáme zpět do ČR. Děkuji i všem badmintonovým příznivcům, kteří nám v průběhu celého turnaje drželi palce a doufám, že jsme je svými výsledky nezklamali.

Z Icheonu se loučí a pozdravuje všechny do ČR!

Tomasz

  www.koreabadminton.org
 

 
© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník