Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

www.badminton.com.pl

 

Yonex Polish Junior - Hofmanová s Křížkovou vítězí

Dobrá věc se podařila – Petra Hofmanová se Šárkou Křížkovou zvítězily na Mezinárodním juniorském mistrovství Polska ve čtyřhře dívek. V posledním zápase turnaje s přehledem přehrály domácí dvojici Agata Swist – Aneta Wojtkowska 21:13 a 21:13. A pak že je třináctka nešťastné číslo!


Z prvních osmi míst na evropském juniorském žebříčku ve čtyřhře dívek patří Češkám hned šest míst – Petra se Šárkou jsou pochopitelně na prvních dvou pozicích.

Na tomto místě bych mohl článek ukončit, to podstatné bylo již napsáno. Ale rád bych ještě přidal dvě zdánlivě protikladné poznámky.

Nejprve bych rád pogratuloval – nejen oběma dívkám, ale celé „polské výpravě“; byla velmi úspěšná. Ale ne všichni čeští junioři se do Polska vypravili. Někteří zůstali v Čechách a zúčastnili se Těšínského poháru. A vyslali svým „polským kolegům“ varovný signál, že jejich herní dovednosti – ač ověnčeny evropskými juniorskými vavříny – zatím nestačí na výraznější prosazení v orovnání sil s českou špičkou; a poměrně neúplnou.

Naši úspěšní junioři mají ty nejlepší předpoklady vítězit nejen na turnajích typu Těšínského poháru. Ale jsou stále na začátku dlouhé cesty. A i ti úspěšnější jen těsně za polovinou.

Pepa Rubáš
 

Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník