Tým juniorů v opojení...

Pavla Janošová, Kristína Ludíková, Tomáš Kopřiva, Pavel Florián
a trenér Radek Votava

MMJ Anglie v režii juniorek České republiky

Mimořádného úspěchu dosáhla ČR na MMJ Anglie. Finále dvouhry juniorek bylo záležitostí našich juniorek. Pavla Janošová (Kopřivnice) ve finále porazila Kristínu Ludíkovou (Jehnice) 11/7, 11/4, tím si vybojovala své druhé letošní vítězství v evropském okruhu, který průběžně vede. Ludíková se posunula na místo třetí. Spolu také zvítězily ve čtyřhře a vedou průběžně evropský okruh. Třetí místo si vybojoval ve dvouhře Pavel Florián (SKB Č. Krumlov), který společně s Tomášem Kopřivou (Dobruška) vedou čtyřhru.

Hodnocení hráčů a hráček z pohledu vyhraných a prohraných zápasů:

Hráči: dvouhra čtyřhra mix družstva celkem
Tomáš Kopřiva (Dobruška) 5. místo (1/1) 5. místo (1/1) 5. místo (1/1) (3/1) 6/4
Pavel Florián (SKB Č. K.) 3. místo (2/1) 5. místo (1/1) 9. místo (1/1) (2/2) 5/5
Bureš Marek (Dobruška) 17. místo (0/1) 5. místo (2/1) 17. místo (1/1) (0/4) 2/7
Jan Vitvera (Teplice) 17. místo (0/1) 5. místo (2/1) 17. místo (1/1) (0/4) 2/7

Pavla Janošová (Kopřiv.) 1. místo (4/0) 1. místo (3/0) 5. místo (1/1) (4/0) 12/1
Kristína Ludíková (Jehn.) 2. místo (3/1) 1. místo (3/0) 9. místo (0/1) (3/1) 9/3
Eva Davidová (Vesec) 9. místo (1/1) 9. místo (0/1) 17. místo (0/1) (1/3) 2/6
Hana Jiruchová (Dobr.) 5. místo (2/1) 9. místo (0/1) 17. místo (0/1) (1/3) 3/6

(vyhrané zápasy/prohrané zápasy)

Turnaj byl velice dobře obsazený, reprezentace Anglie, Skotska, Walesu a ČR. Konfrontace s ostrovním badmintonem je velice důležitá a v tomto směru splnil turnaj mé očekávání.

Turnaj družstev, kde jsme vybojovali celkové čtvrté místo byl velice kvalitní. Zvítězil výběr Skotska (jediní jsme ho porazili 3/2), druhé a třetí místo domácí družstva „A“ a „B“ (1/4, 2/3) a páté místo Wales (4/1). Hrálo se na pět bodů (MS, LS, MD, LD, MIX) a vždy směl nastoupit jeden hráč v jednom zápase. Byla to dobrá příprava.

V turnaji jednotlivců zářila děvčata, přesvědčivě postoupily ve dvouhře a přesvědčivě vyhrály čtyřhru.

V juniorech se probojoval na medaili Florián – jeho letos nejlepší výsledek. Tři průběžné první místa v evropském žebříčku je pro mne drobet nečekané umístění, ale zcela zasloužené pro naše mladé naděje.

Všem moc gratuluji. Jinak bych chtěl touto cestou poděkovat za pomoc s organizací a zejména s překlady. Pavel Florián se zhostil této role bravurně a od ledna komunikoval s pořadatelem. Výsledkem je mimo jiné ubytování v rodinách, které nakonec nic nestálo a možná i mnohým otevřelo dveře k další návštěvě Anglie.

Radek Votava a Ladislav Vorel

Pochvala od pořadatelů MMJ v Anglii

Dear Secretary

I am contacting you to say how much we enjoyed having your players and coaches playing in our tournament and Team Event last weekend. They seemed to enjoy their first stay in the north east of England, and we hope that they will return! They played very well and the girls especially were very successful. The tournament went very well, and the standard of play was very high indeed. The Team Event was very exciting, and any one of four teams could have won! All depended on the final set of the last game on court!

I have spoken to all of the families who hosted your players, and they have all said that they thoroughly enjoyed having them stay. The players were so polite and well mannered, they were excellent ambassadors for your country. All of the families have told me that they will host your players again next year, if they come again!

Your players and coaches will be very welcome if it is possible for them to come to Newcastle again next year. We really hope that they will come!