Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner

Přátelák Německo–Česko pohledem Ladi Vorla

Ve dnech 6. a 7. 2. 2007 se kompletní česká reprezentace účastnila přátelského utkání s národní reprezentaci Německa. Výsledky již znáte, dovolil bych si zdůraznit pár momentů z těchto dvou zápasů.

První zápas v Erlangenu jsme sice prohráli 0:5, ale vyzdvihl bych velmi kvalitní utkání v mixu. Za německou stranu nastoupil Tim Dettmann (mistr Německa v mixu) s Nicole Gretherovou, za naše družstvo nastoupili Honza Fröhlich s Kristínou Ludíkovou. Výsledek 23:21 v obou setech dokazuje vyrovnanost obou párů a přesto že Honza nastupoval do utkání se zvýšenou teplotou, diváci viděli mix té nejvyšší kvality.

V singlu mužů Honza Vondra proti Marcelu Reuterovi zvládal první dva sety ve vysokém tempu, bohužel ve 3. setu, který prohrál 9:21 se projevila únava z předcházejícího šampionátu v Českém Krumlově.

Martina Benešová bojovala s Carolou Bottovou 14:21 a 16:21.

V obou deblech bylo vidět rozdíl ve výkonnosti českých a německých párů. Utkání sledovala 1200 diváků, kteří vytvářeli úžasnou atmosféru, o které se nám může jenom zdát.

Ve druhém zápase, který se konal ve městě Gera, Honzu Fröhlicha v družstvu vystřídal Petr Koukal, který nastoupil v singlu a v třísetovém zápase proti Marcelu Reuterovi uhrál náš jediný bod. Výrazně dominoval svou útočnou hrou ve 3. setu, kde smetl Reutera 21:8.

Kristína v singlu vystřídala Martinu a bojovala proti Carole Bott 14:21 a 17:21.

V ženském deblu v německém týmu nastoupily Kathrin Piotrowski a Michaela Peiffer. Kristína s Martinou opět nestačily a prohráli 15:21 v obou setech.

Mix byl jednoznačnou záležitostí Němců.

Vrcholem obou dvou zápasů byla závěrečná čtyřhra, v níž nastoupil Tim Dettmann a Johannes Schöttler proti Petrovi s Vondrusem. Naše dvojice velmi překvapila, když se vyrovnala s rychlou hrou Němců a při některých výměnách diváci v hale vstávali ze sedadel. Naši sice prohráli 17:21 a 19:21 v oficiálním zápase, ale diváci si obrovským a neutichajícím potleskem vynutili exhibiční třetí set, ve kterém naše dvojice předváděla divadlo pro diváky, kteří je za to odměňovali neustálým fanděním. Exhibiční set naše dvojice vyhrála.

Na naši nabídku sehrát odvetné utkání příští rok na naší půdě německá strana reagovala kladně a věřím, že se na naší straně najdou pořadatelé pro toto utkání, kteří zajistí srovnatelné podmínky pro německé hráče, jako jsme měli my v Německu. Celá akce přispěla k obrovské propagaci badmintonu v obou německých regionech.