Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
  


 


 


Petr Koukal zvítězil na mezinárodním mistrovství Kypru

Cyprus International, 21. - 24. 10., Lefkosia, Kypr

Slovo pro Petra Koukala,

Ve dne 35 stupňů, v noci 20, takže to bylo dost hustý. Celý první den byl tragický, pořád jsem se potil a nebyl vůbec ready na zápasy.

V prvním kole jsem nejdříve hladce šmiknul mladého Kypřana 0,0, ale ve druhem jsem hrál se Santosem (POR), který byl na to horko zřejmě zvyklý, protože za stavu 10:10 v prvním setu vypadal úplně svěže, zatímco já jsem sotva zvedal nohy a popadal dech. Naštěstí trochu znervózněl a udělal spoustu nevynucených chyb (použil častou zbraň českých hráčů), což mi nakonec pomohlo k poměrně snadnému vítězství 15:11 a 15:3.

Ve čtvrtfinále jsem hrál s nějakým Řekem a bez problému zvítězil 15:3, 15:0.

V semifinále jsem hrál proti druhému nasazenému Charalambidisemu (85 na IBF ranking) z Řecka, který má poměrně dost zkušeností z turnajů, kterých objíždí velmi mnoho a čekal jsem, že to nebude snadné. Cítil jsem se už velmi dobře, horko mi přestalo vadit a vyhrál jsem až nečekaně snadně 15:3 a 15:2.

V nedělním finále mě čekal 1. nasazený Vasconcelos (POR), 46 hráč světa, 2x účastník OH, mnoho zkušeností, ... do zápasu vstupoval jako papírově i herně rozhodně lepší hráč.

Když zápas začal a spadla ze mě ta svazující nervozita z toho, že hraji finále a povedlo se mi ho držet pod tlakem na zadní čáre, bylo to OK. Dokonce jsem vedl už 11:2, ale on se najednou chytil a dotáhl na těsných 11:10. K vítězství setu mi poté pomohly dvě jeho poměrně nevynucené chyby a trocha štěstí na mé straně při prvním setbolu za stavu 14:11, kdy jsem hned po jeho příjmu zariskoval a smečoval z velmi těžké pozice, kdy jsem
měl míč hodně za sebou, ale naštěstí to spadlo přímo na čáru.

Druhý set se odehrával podobně, stále jsem vedl a tahal za delší provaz. Za stavu 14:7 jsem již začínal věřit, že vyhraji. Povedlo se to hned na druhý pokus, za stavu 14:10 jsem proměnil svůj druhý mečbol a zvítězil.

Myslím si, že z mé strany to byl jeden z nejlepších zápasů s minimem nevynucených chyb a jsem moc rád, že jsem se po výpadku na German Openu minulý víkend zase dostal do
formy. Ze zápasu jsem si samozřejmě odnesl také spoustu nových zkušeností, které snad v budoucnosti zužitkuji.

Vše jsem pak oslavil na hráčské party, která byla v neděli v noci v jednom z tamních klubů a protože jsem domu letěl až v pondělí v noci, užil jsem si i úžasné pláže, moře, krásné počasí ...

Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě skrz smsky podporovali a fandili mi a taky bych rád pogratuloval našim juniorským reprezentantům, za jejich myslím si celkem úspěšnou výpravu na MSJ v Kanadě.

*P*
 


Děkuji za skvělé informace a zážitky od Petra, které jsem nijak neupravoval. V současné době je Petr na 98 místě na světě. Děkuji i za juniory, myslím si, že je to výborný výsledek, ale věřím, že ty opravdové zápasy mají ještě před sebou, ty, jaké hraješ ty v dospělých.

Rady (Radek Votava)

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník