Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Mají na víc? Věřme že ano!

 

Mistrovství Evropy juniorů do sedmnácti (II)

Česká republika vs. Slovinsko 4:0
Milan Ludík vs. Kek Jamnik 21:17 a 21:9
Kateřina Tomalová vs. Tina Juršič 14:21, 21:14 a 21:13
Lukáš Zevl vs. Alen Roj 18:21, 24:22 a 22:20
Milan Ludík, Zuzana Pavelková vs. Ziva Repse, Luka Rebolj 21:19 a 21:16

Výborný výsledek na závěr šampionátu. Čeští hráči potvrdili roli favorita skupiny o celkové sedmnácté místo a na své spanilé jízdě za vítězstvím v této grupě postupně porazili Řecko, Rumunsko a Slovinsko – všechny zápasy získali poměrem 4:0!

O to víc mrzí, že se nepodařilo zvítězit ve skupinovém zápase s Walesem, který nakonec obsadil desátou pozici. Bez nadsázky lze konstatovat, že pokud by čeští lvíčci waleské dráčky přemohli, bojovali by o vítězství i ve skupině o deváté místo. Za zmínku jistě stojí, že v celkové klasifikaci jsme se umístili až za Slovenskem, na to není český badminton příliš zvyklý.

Znovu je třeba zmínit jistou nemilosrdnost hracího systému, kterým se tento turnaj hrálo. Velmi těsná – a z celkového pohledu i velmi krutá – porážka s Walesem nás v celkovém pořadí výrazně posunula, minimálně o pět míst.

Ale není to poslední juniorské mistrovství, kterého se tento výběr zúčastnil. Pokud vydrží zdraví a tréninkové odhodlání, může tento tým své umístění mezi evropskými státy vylepšit na juniorském Mistrovství světa družstev.

Kromě „výzvy evropské“, je zde ještě „česká výzva“ – podaří se českým mladíkům vylepšit dvacáté místo jejich předchůdců?

Pepa Rubáš

Další zprávy z Istanbulu:

 - www.rinja.cz
 - badminton.paloucek.cz
 - výsledky

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník