Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Pavla Janošová a Kristína Ludíková

Bronzové medaile ve dvouhře a čtyřhře z Mistrovství Evropy juniorů - Den Bosch

 

 

 

Ministryně školství ocenila medailisty

Poprvé v historii byli zástupci badmintonistů pozváni na předvánoční setkání nejúspěšnějších sportovců České republiky – medailistů ze světových či evropských mistrovství za příslušný rok. Slavnostní setkání proběhlo 16. prosince ve slavnostních prostorách Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí za přítomnosti nejvyšších sportovních představitelů počínaje ministryní školství, mládeže a tělovýchovy, dále předsedou ČSTV, ČOV, asociace universitního sportu atd.

Historická chvíle pro náš sport však byla do poslední chvíle ohrožena. Pozvání obdržely naše medailistky z juniorského ME Pavla Janošová a Kristína Ludíková, které však v tomto týdnu startovaly na circuitovém turnaji dospělých v Římě. Vzdálenost a nepřízeň počasí však byly překonány úsilím řidičů, a tak se Láďovi Vorlovi a Honzovi Vondrovi nakonec podařilo dopravit naše hráčky do Prahy těsně před zahájením. Závěrečná cesta tramvají na Malou Stranu, kdy minuty ubíhaly jako když nestíháte termíny od šéfa, už připomínala spíše odevzdanost úsměvné tragikomedie po cestě přes půl Evropy.

Po krátkých úvodních projevech nastala očekávaná chvíle předávání ocenění. Vzhledem k malé úspěšnosti atletů v letošním roce mohl moderátor Štěpán Škorpil velmi záhy ohlásit vzrušeným hlasem, že badminton má poprvé zástupce mezi veleúspěšnými sportovci a pozval před shromážděné dvojnásobnou (tu chybu mu asi odpustíme) medailistku Pavlu Janošovou.

Myslím si, že silný potlesk zaplněného sálu zůstane Pavle dlouho v uších. Neméně pěkným potleskem byla oceněna i „partnerka Pavly ve čtyřhře“ (to asi Olgu trochu zamrzí!) Kristína Ludíková. Obě naše hráčky obdržely pamětní plaketu ministryně školství, zlatý odznak a dárky od sponzorů.

Následovali úspěšní reprezentanti dalších sportů a na závěr byly oceněny i legendy – Květa Jeriová-Pecková, bratři Jaroslav a Jiří Holíkové, Antonín Panenka.

Vzhledem k únavě a skutečnosti, že náš téměř pozdní příchod znamenal žádné volné místo k sezení, obě naše hráčky přivítaly konec oficiální části s velkou úlevou a ocenily možnost příjemného osvěžení a posilnění z připraveného rautu, kde bylo možné neformálně pohovořit s takovými osobnostmi jako je Štepánka Hilgertová, Libor Capalliny a mnoho dalších olympijských medailistů. Obě naše hráčky shodně potvrdily: „Cesta byla strašná, ale stálo to za to, moc ráda bych si to zopakovala...“. Držme palce! V případě Kristíny jsou šance na dalším juniorském ME jistě reálné.

Věřím, že podobná akce přispěje k další výrazné motivaci nejen Pavly a Kristíny do dalšího tvrdého tréninku, ale třeba alespoň částečně i dalším, kteří to myslí s prosazením se v mezinárodní konkurenci vážně.

 
 
© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník