Mistrovství Evropy U19 jednotlivců - Saarbrücken

Středa, 4. 4. - první hrací den individuálního turnaje
Pátek, 6. 4. - dopoledne „semifinálové zápasy“
Pátek, 6. 4. - odpoledne „čtvrtfinálové zápasy“

European Junior Team Championship 2007 (individuální turnaj)
Saarbrücken, 04.04.-08.04.2007, Německo

Tak a bylo zahájeno. Prvním hracím dnem v 9:00 dnes začala druhá část ME juniorů 2007 – individuální turnaj. Co říci o losu? Na jedné straně až ve čtyřech disciplínách máme nasazené hráče mezi „nejlepších 8“. Na straně druhé potvrdit toto nasazení bude ve všech disciplínách velmi obtížné. Na programu dnešního dne je v hracím plánu celé první kolo DM a DŽ, jakož i smíšená čtyřhra. Ráno, jako úplně první zápasy, bylo vyhlášeno 5 zápasů předkola čtyřhry žen. A hned v prvním z nich nastoupily naše holky:Dominika s Šárkou proti soupeřkám z Finska. Všeobecně nutno dodat, že už mnohdy první kolo (64 ve DM, DŽ a Mixu) s sebou svedlo velmi kvalitní soupeře a byly k vidění velmi dobré zápasy. Z našeho pohledu je velmi pozitivní, že i stup našich hráčů do soutěže byl velmi dobrý

Středa, 04.04.2007 – první hrací den individuálního turnaje

Koukalová/Křížková – T.Vikman/N.Vainio (FIN): 21:11, 21:12
Konečně se to povedlo! To,co holky nedokázaly v turnaji družstev,se zlomilo v prvním zápase individuálního turnaje. Naše holky jasně přehrály soupeřky z Finska. Je to velmi důležité, neboť, výkony do této chvíle byly jako na houpačce. Dobrým podáním a příjmem přinutily soupeřky chybovat už od této úvodní fáze výměny. Nestává se často, že soupeřky „vyprodukují“ trojnásobek chyb v příjmu podání, než naše hráčky. To ani v nejmenším nesnižuje opravdu dobrý výkon našeho páru, kde i v kritické partii naší hry:mezihře , jsme dokázali Finky přehrát. Nutno zdůraznit, že vždy druhá část jednotlivých setů byla naším jasným „koncertem“. Svědčí o tom výsledek jednotlivých setů: 11:9 – 21:11resp. 11:8 – 21:12. Tímto výsledkem se naše holky posunuly o kolo dál a zítra nastoupí proti dvojici ze Skotska: Giliam Sloan/Catrona Lawror.

Jakub Bitman – Robert Kettle (ENG): 26:24, 21:8
Jakub je naším prvním hráčem, který je turnaji nasazený jako číslo 5-8. Nicméně velmi těžký úvod pro Jakuba. Angličané nemají ve DM tady výraznou osobnost, ale útočným pojetím hry, dravosti a bojovností budou nepříjemným soupeřem pro kohokoliv. To ukázaly i první výměny zápasu Jakuba. A zase starý scénař: velmi dobrý úvod (11:6….15:10) a pak srovnání stavu na 15:15 a otočení Angličana na 16:19 z našeho pohledu. Kuba dotáhl a v infarktové koncovce, kdy odvrátil 4 setboly, aby svůj 2 proměnil. To, že to Jakub v koncovce ustál, jak herně, tak i „hlavou“-bylo velmi důležité. Druhý set zahrál Kuba velmi koncentrovaně a zodpovědně. Nepřipustil tahanici a pestrou hrou nutil soupeře kazit. Udržoval si po celou dobu slušný náskok 11:2…16:4…..19:5,aby nakonec dovedl set do vítězného konce 21:8. Důležité vítězství pro Jakuba pro další průběh turnaje. Zítra Jakub v druhém kole nastoupí proti Slovinci Utrošovi.

Kristína Ludíková – Paraksheva Neykova(BUL): 21:8, 21:6
Kristína v individuálním turnaji patří stejně jako Jakub ve DM, k nasazeným hráčkám s číslem 5-8. Úvodní zápas proti mladičké Bulharce byl jasnou záležitostí Kiky. V polovině jednotlivých setů vždy jasně vedla (11:1 resp.11:0) a bylo otázkou, kolik bodů si Bulharka uhraje. Nicméně i zde Kika si mohla vyzkoušet, že její pozornost se musí soustředit na míče zahrávané v přední části kurtu a nebojáctnost jít si za míčem na sít‘ při útoku. V dalším kole bude čekat na Kristínu velmi nepříjemná hráčka z Holandska:E:Muskens.

Eliška Maixnerová – Patty Stolzenbach (NED): 18/21,13:21
Velmi těžký los pro naši mladou hráčku. Patty je zde turnaji nasazená jako číslo 3-4 pro dvouhru žen. Elišku ctí, že se favoritky nezalekla. Ve velmi dobrém úvodu nebojácnou a agresivní hrou vyvedla Holanďanku z konceptu. Škoda pouze, že velmi dobrou mezihru (po podání a příjmu podání), tak trochu zmařila velkým množstvím chyb dlouhého podání do autu (celkem 4 chyby). V polovině prvního setu vedeme 11:8. Bohužel i tlak na přesnost úderů způsobil, že Stolzenbach druhé polovině rychle srovnala na 12:12 po 3nevynucených chybách Elišky (dlouhé podání a dvakrát zkažený úder po příjmu dlouhého podání). Od této chvíle důrazným tempováním hry převzala Patty otěže tohoto zápasu do svých rukou. Elišku ctí,že ani za stavu 14:20 nesložila zbraně a vybojovala další 4 míče. V druhém setu už od samého začátku hráčka z Holandska koncentrovaně trestala veškerou nepřesnost rozehrávky Elišky. Nicméně za výkon, který Eliška proti takové favoritce předvedla, se rozhodně nemusí stydět. Škoda, že už první kolo bylo tak „obtížné“.

Ondřej Kopřiva – Jamie Bonsels (ENG): 8:21, 11:21
Neméně obtížný soupeř do prvního kola. Angličan nepatří k nasazeným hráčům, ale kdo sledoval výsledky ze soutěže družstev zjistí, že je to hráč, který odehrál na postu anglické „1“ všechna utkání. A bude zajímavé sledovat, jak si s jeho hrou poradí „nasazení“ mistři (dnes Skot K.Merilles). V utkání proti Ondrovi nenechal nic náhodě a svoji pestrou, útočnou a agresivní hrou neponechal nic náhodě. Tato hra je vlastně typická pro všechny Angličany, kteří jsou zde v soutěži. Problém vyrovnat se s tempem, a hlavně přesností úderů, něco tvořit a nejen vracet – to je to, na čem by měl Ondřej pracovat a odnést si jako téma k zamýšlení z tohoto zápasu.

D.Koukalová– V.Slobodyanuk (RUS): 12/21, 21:14, 21:9)
Tak, mi my dokážeme porazit nasazené hráčky. Dokázala to Dominika, která 9-16 nasazenou hráčku z Ruska dovedla doslova vyprovodit z kurtu. Po prvním setu nic tomu nenasvědčovalo.Ruska, které útočnou hru plnou smečí a útočných klírů jsme mohli sledovat už v soutěži družstev (hrála s Kristínou) do zápasu nastoupila velmi razantně. Je dobře, že Domča po prohraném prvním setů stále šla do každé výměny naplno, ohlídala si obranu smečí a razantní hrou vymazala postupně Rusku z kurtu. Ani hráči z Ruska nejsou z železa a pod tlakem začínají chybovat. Tím se Dominice otevřela dobrá možnost jít v turnajovém pavouku mezi nejlepších 16 hráček.

P.Drančák – Joel Johanson Berg (SWE): 22/20, 10/21, 15/21
„Hračička“ na „hračičku“ narazila v tomto utkání. Oba dva velmi techničtí hráči. Výsledek – hra plná technických kousků, ve které Pavel ustál ještě první set a v dramatické koncovce zvítězil. Nicméně vetší jistota Švéda a důraz v koncovce výměn společně s větší jistotou úderů při vysokém tempu hry hlavně v druhém setu rozhodly o tom, kdo se stal jeho jasným vítězem (21:10).Třetí set ještě do stavu 12:12 byl bojem o každý bodík. Pak se hráči Švédska podařil“únik“na 13:17 a 14:20 a bylo rozhodnuto. I Pavlova „zlatá pracka“ nestačila rozhodujících okamžicích na rychlost hry a přesnost úderů v ní Švéda.

Bitman/Ludíková – V.Liew/L.Cousins (ENG) : 21/10, 2115
Naše dvojice se v prvním kole střetla s mladičkým anglickým párem. I přes relativně jednoznačný výsledek ten, kdo se dívá na pojetí mixu, které předváděli soupeři musí žasnout. Ano, množstvím chyb ještě nejsou s to ustát celé utkání – ale stylem hry, taktikou a celkovým pojetím je to přesně to, co charakterizuje dnešní moderní mix. Radost pohledět. Tlak kluka zezadu, holka jak v obraně, tak i u sítě se snaží aktivně držet míč ve hře, pravidelný přechod z obrany do útoku – prostě „čítanka“ smíšené čtyřhry. Anglie se nemusí obávat o budoucnost této disciplíny.

To je jen pár postřehů a krátký komentář k jednotlivým utkáním, které naší hráči sehráli v 1.dnu individuálního turnaje. Pozitivní je zjištění, že většina z nich byla úspěšná. I ta prohraná měla svou dobrou kvalitu a u nikoho z hráčů nenastal „výbuch“. Ba naopak, favorizovaným soupeřům jsme byli více než „důstojnými“ soupeři a některým jsme dokonce i vypálili rybník!

Tomasz Mendrek (trenér NR ČR juniorů)

Čtvrtek, 05.04. – druhý hrací den individuálního turnaje

I první den soutěží individuálního turnaje přinesl některá překvapení. Zcela největším bylo vyřazení 3-4 nasazené hráčky: Ukrajinky Martynenko proti Němce Neli Voight. Tím se stala velmi zajímavá zrovna část pavouka, ve které figuruje i naše Kristína. Ve DM do dalšího kola nepostoupili nasazení 9-16: Polák Kowalik a Q.Thies z Holandska. Jinak sítem prvního kola resp.předkola všichni další favorité prošli bez zaváhání.

Kopřiva/Skála – M.Bas/B.Kose (TUR): 21:23, 21:18,21:16
Hráči z Turecka v dnešní době patří vždy k nevyzpytatelným soupeřům. Dokázala to i tato mladá dvojice (odhadem tak jejich U/17). V každém setu až do samotného závěru to byl boj o každý míč. Nakonec rozhodla přece jenom větší zkušenost a klid v koncovkách obou setů naší dvojice. Nicméně razance útoku (síla smeče), vzájemná souhra a snaha udržet útok – to jsou atributy, které ve hře tureckých hráčů zaznívaly velmi silně. Od druhého setu si už ale naší kluci drželi vždy malý bodový náskok, který v rozhodujících chvílích dovedli nejen udržet, ale i zvýšit (3.set).

D.Koukalová– Ira Tomio (ITA): 21:6, 21:14
Dominice po vítězství nad nasazenou hráčkou z Ruska se pootevřela cesta pavoukem. Hráčku z Itálie přehrála, zvláště v prvním setu, velmi jasně. Nicméně – přední část kurtu a včas příprava na obranu smeče – to jsou body, kde Domča si musí dávat v dalších kolech větší pozor. I větší variabilita v umístění smeče (nejen k postranním čárám, ale i do těla) určitě pomohou nejen zpestřit, ale účinně využít kvalitní a razantní útok, který Dominika má. Malou „osobní tragedií“ prožila v této části pavouka nasazená hráčka z Dánska A.Hald (5-8 v turnaji). Před zápasem se švédskou hráčkou si neštástným došlápnutím u rozcvičení „pochroumala“ kolenní vazy a k zápasu nemohla nastoupit. Tím se budoucí soupeřka Dominiky bez boje posunula do dalšího kola.

J.Bitman/K.Ludíková – J.Zurvonne/D.Kaufhold (GER) : 12:21,23:21,21:13
Německa dvojice znamenala stop pro náš (5-8) nasazený pár v turnaji. Nutno objektivně dodat, že zaslouženě. Byli jsme přehrání mixem a „pojetím mixu“. Nejde ani o sehranost naší dvojice, o množství společných zápasů, které v této sezóně odehráli. Specializace „párařů“ a sehranost, tlak-ve kterém neexistuje (až na výjimku nejvyšší nouze) míček zahraný směrem nahoru, v tom byli hráči z Německa jasně lepší. Pouze v druhém setu jsme dokázali držet s Němci krok, nenechali si je odskočit, a v koncovce měli silnější nervy. Zde byl také jediný kratičký okamžik, kdy německá hráčka měla „herní výpadek“ a zkazila pár „lehčích“míčků.

Jakub Bitman – Iztok Utroša (SLO): 21:16, 21:18
Tentokrát Kuba velmi dobře zvládl oba dva sety proti nevyzpytatelnému Slovinci. Slovinec hraje levou rukou, je vysoký s velmi slušnou úderovou technikou. Kuba postavil hru na jasném konceptu – držet hru u sítě, tlačit se do útoku a hlavně jej následovat sklepnutím (dokončením) u sítě. A to hlavní, které se opakuje v celém turnaji – udržet chladnou hlavu, ovládnout emoce a maximálně se koncentrovat na každý další míč. To se mu povedlo – od začátku si budoval náskok: 11:6, 17:9 a 20:12. Až zde v koncovce Jakub trochu polevil – a hned z toho Slovinec vytěžil 4 body. Druhý set byl od samého začátku víc vyrovnaný. Vedení se střídalo po jednom bodu ze strany na stranu. Zdálo se, že za stavu 14:10 si Jakub vytvořil rozhodující náskok, ale soupeř nesložil zbraně. Postupně srovnal stav na 17:17. Osudy druhého setu se psaly za stavu 18:18, kdy Kuba získal tři body v řadě, tím i set a celý zápas.Postupem mezi posledních 16 si Jakub podle mě splnil vytýčený cíl, který mohl v dalším kole posunout ještě výše.

Koukalová/Křížková – G.Sloan/C.Lawror (SCO): 21:8, 21:17
Mladé Skotské hráčky stály na cestě naším holkám v postupu do dalšího kola. S každým zápasem je to lepší, jak pojetím, tak i herně. Po celou dobu se Dominika s Šárkou snažily o aktivní pojetí, což slavilo úspěch. Spíše než hodnocení zápasů stále více, jako trenér vnímám jeden poznatek – jak ostatní státy umožňují minimálně jedné mladé dvojici sbírat zkušenosti a „načichnout“ atmosféru velkého turnaje. Do budoucna o těchto skotských hráčkách zcela určitě ještě uslyšíme.

Kristína Ludíková – Eefje Muskens (NED): 21:12, 21:13
Tento zápas se hrál paralelně se zápasem Jakuba proti Slovinci Utrošovi. Jen krátce o této soupeřce. Myslím, že právě s touto hráčkou před 2 lety Pavla Janošová sehrála ten „krvák“ s vítězným koncem 13:12 ve třetím setu, což jí později otevřelo cestu k medaili. Kika až na krátké zaváhání na začátku druhého setu celou dobu držela otěže zápasu ve svých rukou. Velmi cenné a důležité vítězství.

Kopřiva/Skála – I.Sozonov/N.Khakimov (RUS): 7:21,7:21
Nejlepší ruská dvojice, která proti nám hrála už v soutěží družstev, od samého začátku nenechala nikoho na pochybách kdo drží otěže zápasu ve svých rukou. Bohužel nenašel jsem v naší hře jedinou oblast, ve které bychom se soupeři vyrovnali.Dostat míč na zem, nebo kvalita obrany, mezihra, střídaní pozic atd. Snad z natočeného materiálu budou mít kluci dostatek námětů pro další tréninkovou práci.

P.Drančák/J.Vitvera – Mads Kolding/Mads Conrad (DEN): 7:21, 9:21
Druhý nasazený pár v soutěži. Kvalitou hry kandidáti na titul mistrů Evropy. Škola pro naše hráče – nesetkáváme se často s takovými soupeři. Byt‘ to tak může vypadat, nebyl to ale pouze souboj o to, jak dlouho budeme na kurtu, nebo kolik míčků uhrajeme. Byly tam určité světlé okamžiky a využít jich, dostali jsme se určitě přes 10 bodů (v druhém setu). Nicméně velmi problematickým bodem je vyrovnat se tempu hry,variabilitě úderů soupeře a ještě k tomu něco vymyslet. A když už si vhodnou situaci připravíme, dotáhnout ji do konce.

K.Ludíková/O.Konon – B.Maneva/P.Neykova (BUL): 21:3, 21:11
Mezinárodní pár, který obhajuje bronz z minulého ME a je zde nasazen, jako číslo 5-8 vstoupil do soutěže jasným vítězstvím. Mladé Bulharky nebyly s to konkurovat razanci a útočné hře Kristíny a Olgy. Olga, se svou výbornou a rychlou hrou u sítě se s Kristínou velmi dobře doplňují. Navíc společný trénink i životní osudy – příprava ve WBF tréninkovém centru v Saarbrückenu a to, že jsou dvě nejlepší kamarádky (bydlí spolu, velmi dobře si lidsky rozumí), jsou velmi dobrými předpoklady pro soulad v této párové hře. Snad to dokážou na kurtu v dalších kolech.

Turnaj se pomalu dostává do rozhodující fáze. Tou budou páteční osmifinálové a potom ještě čtvrtfinálové zápasy. Dopolední zápasy rozhodnou o tom, kolikrát se nám povede postoupit do „vysněné“ osmičky. V pátek odpoledne (a pevně v to věřím) se pokusíme zabojovat o metu nejvyšší – postup do semifinále a získání medaile.

Snad se to někomu z naších borců povede! Držte nám palce!

Pátek, 06.04. – dopoledne „osmifinálové zápasy“

3 den, neboli den „pravdy“. V pavouku každé jednotlivé disciplíny už zůstali pouze hráči (dvojice), které mají svou neoddiskutovatelnou kvalitu. O to více bude cenné každé další kolo a postup dále. Jen si vzpomeňme, kdy naposledy (když nebereme v úvahu výsledek a medaile z minulého ME, které pro mne doposud‘ jsou jako pád meteoritu) až 5 hráčů ve 3 disciplínách o postup mezi posledních „8“. Někteří soupeři jsou průchozí, někde je to velmi těžké.

Ve stejném okamžiku v 10:10 hodin nastoupila zároveň na kurt Kristína proti Němce Deichgraeber a Dominika proti Švédce:L.Hedberg. Navíc v 10:20 ke svému utkání byl vyhlášen Jakub proti E.Velasquezovi. Výsledky z internetu už určitě znáte. Možná pouze trochu obšírněji k zápasu, který jsem koučoval.

Jakub Bitman – Ernesto Velasquez (ESP): 21:17, 19:21,13:21
Španěl cestou mezi posledních „16“ hráčů z nasazených hráčů porazil Nora H.Omu. Velmi dobrý technik, hrající levou rukou, navíc velmi výbušný a klidný (nevyvede ho z rovnováhy snad nic). Tato konstelace nebyla úplně ideální pro Kubu. Španěl začal lépe, vedl v prvním setu 6:11, ještě 11:15 a 14:17. V těchto chvílích už hrál Kuba velmi dobře – a dokázal na jedno podání otočit na stav 21:17. Byl to jeden jedinkrát v zápase, kdy Španěl v řadě vyprodukoval díky dobré hře Jakub několik chyb za sebou. Nečekaná, ale příjemná a velmi dobře zahrána koncovka prvního setu. Naopak druhý set byl bojem a tahanicí o každý míč. V polovině jsme prohrávali 8:11. Dokázali jsme poprvé srovnat za stavu 15:15 a dokázali jsme jít nahoru na 17:15 a ještě 18:16. Nastal okamžik Velasqueze, který otočil na 18:19. Za stavu 19:19 byla poslední šance – zde více štěstí a prasátko Španěla rozhodlo. Bohužel třetí set už byl pevně v rukou E.Velasqueze. Ještě víc začal útočit, od samého začátku si udržoval několika bodový náskok, který v druhé části 3.setu zvyšoval. Jakub začal riskovat – bohužel vycházely s toho spíše auty než body pro nás. Škoda, vítězství nebylo až tak daleko.

D.Koukalová– Louise Hedberg (SWE): 21:10, 21:17
Vítězství posunulo Domču, jako prvního našeho hráče mezi posledních „8“. Večer nastoupí proti Angličance, Michelle Cheung (číslo 2 v turnaji). Určitě skvělý výsledek, kterému pomohlo pootevření cesty v turnaji díky zranění Dánky A.Hald. Nic ji ale neodpáře vítězství v prvním kole nad Ruskou:Slobodyaniuk.

Koukalová/Křížková – G.White/M.Agathangelou (ENDG): 13/21,13:21
Anglický pár, nasazený jako číslo 1. v soutěži. Ctí naše holky, že do zápasu vstoupily nebojácně. V průběhu prvního setu jsme dokázali vést: 5:3, 7:4, 8:5 a ještě 9:7. A i konečný výsledek není dílem náhody. 13 bodů v každém setu je jeden pohled, ale hlavně předváděná hra, kde holky odevzdaly opravdu všechno co v nich je – je druhý fakt. V celém individuálním turnaji jejich výkon rostl. Snad to, co se nepovedlo v turnaji družstev, si vynahradily tady. Cenné je, že Šárka všechny zápasy si nahrávala na video. Spousta toho nejlepšího studijního materiálu a doufejme i toho nejcennějšího: motivace do další práce.

Kristína Ludíková – Lisa Deichgraeber (GER): 21:14, 17:21, 21:16
Kristína se stejnou soupeřkou hrála v individuálním turnaji na MS v Koreji. Tam to zvládla vítězně ve dvou setech. Byt‘ jsem osobně tento zápas nesledoval (zároveň hrál Jakub se Španělem) dle slov Ládi Vorla, bylo to o hodně vetší drama. Nicméně s vítězným koncem, a to je důležité. Další naše hráčka mezi posledními „8“. Příští soupeřka v boji o medaili – psychicky nadmíru velmi těžký: O.Konon s Běloruska.

K.Ludíková/O.Konon – M.Martynenko/V.Pogrebyak (UKR): 21:7, 20:22, 21:13
Impozantní první set a prakticky až do stavu 17:11 v setu druhém, jasná záležitost „naší dvojice“. Nicméně hráčky z Ukrajiny se nevzdaly. Stačil kratičký herní výpadek, pár zkažených jasných úderů a bylo zde drama koncovky druhého setu, které lépe zvládly soupeřky. Je dobře, že tato nepovedená koncovka ani v nejmenším neovlivnila nástup a průběh rozhodujícího setu. V něm zase kralovala útočná a razantní, navíc bez chyb-hra Olgy a Kristíny. Slavíme další postup mezi nejlepších „8“.

Když dopisuji tyto řádky pomalu se blíží začátek čtvrtfinálových utkání. Ted‘ už jde o medaile. A stále máme ve hře tři zástupce.

Pátek, 06.04. – odpoledne „čtvrtfinálové zápasy“

Je velmi těžké popisovat naše zápasy, když všechno jde on-line. Následný komentář je vždy jen bližším popisem průběhu zápasu. Na rozdíl od MS v Jižní Koreji, kde časový posun umožňoval větší aktuálnost všechny zprávy. Nicméně mně dovolte alespoň v krátkém komentáři vrátit se ke dvěma čtvrtfinálovým utkáním našich holek. Dá se říci,že kdo se probojoval mezi posledních „8“ hráčů, musel v průběhu turnaje ukázat výbornou úroveň nejen herních, kondičních ale i psychických předpokladů. Na Dominiku čekala hráčka číslo 2 turnaji – Angličanka M.Cheung. Ta v průběhu celé soutěže družstev ani jednou nezaváhala, a bez „ztráty kytičky“prochází i pavoukem individuálního turnaje dvouhry žen. Pro Kristínu boj o medaile je i „bojem“ a vypořádáním se s psychickým tlakem. Hra proti své deblové partnerce, ale hlavně své nejlepší přítelkyni se kterou ji pojí společná touha a cesta v přípravě ve WBF tréninkovém centru bojovat o vytoužený postup na OH – to byl velmi těžký oříšek. A následně ještě společně absolvoval veledůležité utkání o postup do semifinále v pavouku čtyřhry žen proti nevyzpytatelné dánské dvojici: M.Thorberg, M.Bech (číslo 3 v turnaji). Každý vítězný zápas znamenal medailové umístění.

D.Koukalová– Michelle Cheung (ENG): 10:21,16:21
Vytáhla Angličanka (jejíž rodiče-nebo alespoň jeden z nich jsou asijského původu) nemá mnoho slabin. Zde už nestačí hra na jistotu. Skvělá technika, ale hlavně ekonomický a nadmíru efektivní pohyb po kurtu, ideální křivka i délka jednotlivých úderů (hlavně do zadní části kurtu) a hlavně umění potrestat účinným ofensivním úderem (sekaný ze zadní části kurtu nebo smeč) jakoukoliv nepřesnost Dominiky – tyto faktory vedly od samého úvodu k relativně vysokému vedení 4:11. Najít opravdu skulinu na kurtu u Angličanky nebylo vůbec jednoduché. Navíc pestrost úderů Michelle při hře u sítě (křížný krátký) a nevynucené chyby Dominiky (3 x dlouhé podání do autu) vedly k relativně jasnému vítězství 10:21 v prvním setu. I začátek druhého setu vypadal na relativně jednoduchou záležitost Angličanky. Vedení 4:11, 7:14 naznačilo, že Cheung jasně ovládla zápas. V těchto okamžicích Domča se velmi těžce dostávala do mezihry (4 zkažené míče po příjmu dlouhého podání). Za tohoto stavu nastoupila na vedlejším kurtu Kristína proti Olze Konon a já jsem se přesunul sledovat zápas Kiky. Je velmi dobře, že za ani velmi nepříznivého stavu Dominika nesložila zbraně a v pozitivním slova smyslu (se ctí) si „užila“ koncovky druhého setu. 16 bodů, které vybojovala proti Michelle, (které v Anglii patří v současné době číslo 3 v kategorii dospělých ve dvouhře žen) jsou velmi dobou a důstojnou tečkou za celou účastí Dominiky v této disciplíně ve dvouhře žen.

Kristína Ludíková – Olga Konon (BLR): 21:16, 16:21, 19:21
O psychickém tlaku a pozadí (vztahu) mezi oběma hráčkami jsem se už krátce zmínil. Asi pouze Kristína dovede popsat, jak bylo těžké se připravit na zápas, kdy oběma hráčkám jde o medaili, jak se oprostit od všeho toho, co je lidsky spojuje a vidět na kurtu pouze „soupeře“, kterého chci porazit. Lidsky, jakákoliv jiná soupeřka – Jorgensen (DEN), Stolzenbach (NED) nebo Cheung(ENG) by byla pro Kiku přijatelnější. Herně – to by už byla spekulace. Navíc v relativně krátké době po toto singlu, kdy jedna z nich prožije určitě „slzičky a bolest“ z vyřazení, mají společně nastoupit a tvořit tým v boji o další medaili ve čtyřhře. Navíc to, že se nezačínalo deblem, ale dvouhrou – nebyla taky ideální kombinace. Pro Olgu to byl první turnaj po dlouhé turnajové pauze, způsobené operací křížových vazů levého kolene a následné regenerace + návratu do tréninkového procesu.

Ted‘ už k zápasu. První set zvládla Kristína lépe. Od stavu 5:4 si udržovala 2-3 bodový náskok (7:4, 9:6 a 11:8). Následně i 13:10, 14:11, 15:12 – 18:15 a 21:16. V těchto fázích Olga předvedla větší množství nevynucených chyb (3 dlouhé podání do autu, 2 míče po dlouhém podání jako první return do autu), a to rozhodlo. Nicméně už v těchto okamžicích bylo vidět, že její nátlaková hra, velmi dobré střídání tempa (ostrý útočný klír dozadu a následný drop), větší jistota při hře krátkých míčů u sítě a hlavně i pestrost obrany ( úhlopříčný prudký drajv do forhendového rohu) mohou Kristíně působit stále větší a větší problémy. Druhý set byl kopií prvního, ale v obraceném gardu. Byla to Olga, která si udržovala od samého začátku několika bodové vedení (1:3, 2:5, 5:7, 6:10 a 7:11). I v dalším průběhu druhého setu Olga zvyšovala své vedení na 9:16 a 10:17. V tomto okamžiku nastalo jediné zaváhání u Olgy, kdy Kristýna stáhla po relativně „nevynucených chybách Olgy (příjem dlouhého podání a první return) na 14:17 a 16:18. Nicméně v koncovce zase byla jistější a vítězství druhého setu si nenechala ujít.
Třetí set, byl od samého začátku v rukou lépe hrající Olgy. Díky pestřejší hře u sítě a menšímu množství nevynucených chyb šla do vedení 1:4, 2:6, 4:8, a 5:11. V těchto okamžicích se zdálo, že o výsledku utkání bude rozhodnuto. Kika se ale nevzdala. Stáhla na 8:12 a pak dokonce na 10:12 – Olga odskočila na 10:15. Kristína stáhla na 13:15 – Olga po 3 chybách/autech Kiky (úhlopříčný drop, smeč po čáře, drop po čáře do sítě) odskočila na 13:18. Kika stáhla na jedno podání. Díky zkažené obraně z Fo strany a krátké klírové rozehrávce Kiky Olga dorazila na mečbolový „20“ bod. Kika dovedla 2x odvrátit, napotřetí se ji to již nepovedlo a prohrála 19:21. Co dodat…..jak málo scházelo!!!!

Opravdu, nemohl jsem si nechat ujít malý komentář k tomuto zápasu. To, jak se holky vyrovnaly s následnou nutností nastoupit proti Dánskému páru Thorberg/Bech – je obdivuhodné. Asi nějaká sportovní „spravedlnost“ existuje. Ten Šťastný konec přetavily v metu nejvyšší. Zcela určitě si ji zasloužily mírou vrchovatou