Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

ME U-19 v Saarbrückenu je za dveřmi – nominace NR ČR

Tímto dnem startuje seriál příspěvku, které budou souviset s vrcholem sezóny 2006/2007 pro juniorskou NR U/19. Ve dnech od 30.03. – 08.04.2007 proběhne v německém Saarbrückenu ME juniorů do 19 let. V jeho první části (od 31.03.- 02.04.2007) - turnaji družstev, bude náš tým obhajovat historicky nejlepší umístění (10.místo), které získal před 2 lety v Holandsku. Neméně velkou výzvou bude pokus o navázaní v individuálním turnaji (03. – 07.04.2007), na vybojování co nejlepšího umístění. Nicméně dvě bronzové medaile, které jsme před dvěmi lety v historické premiéře získali díky Pavle Janošové (dvouhra žen), a dvojici. Ludíková/Konon (ČŽ) –jsou na jedné straně obrovskou výzvou, na druhé straně při úrovni dnešní evropské juniorské konkurence – „……budou viset velmi vysoko“.

Na svém posledním zasedání komise TMK (dne 17.03.2007) schválila konečnou nominaci týmu NR ČR pro soutěž družstev v následujícím složení: Jakub Bitman, Pavel Drančák, Ondřej Kopřiva, Kristína Ludíková, Dominika Koukalová, Šárka Křížková. Prvními náhradníky byli jmenováni: Jakub Vitvera a Eliška Maixnerová. Hlasování o konečné nominací nebylo ani v rámci komise TMK jednohlasné (jednoznačné), a proto se sluší ke každému jménu dodat určité zdůvodnění.

Jakub Bitman (1988): naše singlová jednička a spolu s K.Ludíkovou – pár, o který by se měla opírat kostra a síla našeho družstva. Hráč číslo 4.(resp.6 ) konečného žebříčku EBC junior circuitu ve dvouhře (smíšené čtyřhře) v letošní sezóně.

Pavel Drančák (1988): v současné době za Jakubem Bitmanen hráč číslo 2. Velmi univerzální, použitelný do všech disciplín. Spolu se svými partnery: J.Vitverou (pro debla) a E.Maixnerovou (pro mixa) tvoří náš nejvýše postavené páry ve čtyřhře mužů (16.místo) a smíšené čtyřhře (17.místo) v letošním konečném pořadí EBC junior citcuitu. S výše jmenovanými spoluhráči odehraje na ME U/19 v Saarbrückenu individuální turnaj.

Ondřej Kopřiva (1988): díky větší univerzálnosti dostal přednost před J.Vitverou, jako třetí hráč pro soutěž družstev. V jeho prospěch promlouvají jak větší (bohatší) mezinárodní zkušenosti, tak i schopnost zaskočit v případě nutnosti (v určité kvalitě) ve všech třech disciplínách.

Kristína Ludíková (1988): v holkách má stejně stěžejní postavení, jako Jakub Bitman u kluků. Tvoří páteř týmu, na jejích singlových kvalitách a společném mixu s Jakubem je postavena koncepce hry pro soutěž družstev.

Dominika Koukalová (1988): číslo 2. za Kristínou. Hráčka, na které v soutěži družstev bude viset tíha odpovědnosti za vůdčí úlohu v deblu holek. Spolu se svou partnerkou pro čtyřhru: Šárkou Křížkovou budou mít hlavní úlohu pokusit se eventuálně získat nějaký ten bod ve čtyřhře. Hráčka číslo 6.( resp.10) ve dvouhře (čtyřhře) žen v letošním konečném pořadí EBC junior circuitu 2006/2007.

Šárka Křížková (1990): nejmladší nominovaná hráčka pro soutěž družstev. Je typickou párařkou. Počínaje turnajem v Langenfeldu s D. Koukalovou odehrály společně 7 turnajů EBC junior circuitu. Ve čtyřhře holek je její hlavní místo pro soutěž družstev. V konečném pořadí EBC junior circuitu je naší nejvýše postavenou deblistkou – číslo 7. Spolu se svým partnerem ve smíšené čtyřhře: M.Skálou, nastoupí jako náš třetí pár v individuálním turnaji.

V konstelaci, kdy na turnaj družstev odjíždíme v počtu 3 + 3 se domnívám, že jedeme pro jednotlivé disciplíny s tím nejlepším, co v současné době máme. Vzhledem k diskusím, ohledně dalších jmen – rád bych zmínil ještě dvě jména, která se v nominaci pro ME družstev neobjevila.

Martina Vacková (1988): v letošní sezóně velmi hezké 8.místo v konečném pořadí EBC junior circuitu. Nicméně si myslím, že je v singlu „až“ číslo 3. za Kristínou a Dominikou.V ostatních disciplínách srovnání kvality je velmi obtížné, neboť‘ turnaje EBC junior circuitu odehrávala s různými hráčkami. Dovedla s Šárkou Křížkovou vyhrát turnaj v Chorvatsku, nicméně na ostatních turnajích už výsledky nebyly tak přesvědčivé. Obdobná situace je i ve smíšené čtyřhře.

Eliška Maixnerová (1990): ve sportovní hantýrce bych řekl „skokan roku“ . Pro mě osobně velmi příjemné překvapení této sezóny a to nejen výsledky, ale hlavně přístupem a snad i perspektivností ( příslibem do budoucna). Zde bylo nejtěžší rozhodování – mezi Šárkou a Eliškou. Nakonec přednost dostala Šárka – díky určité míře větší sehraností s Dominikou Koukalovou pro čtyřhru.

Jsem si vědom toho, že jakákoliv nominace bude vždy vyvolávat polemiky a diskuse. S čistým svědomím mohu říci, že do poslední možné chvíle se všem hráčům dala možnost prezentovat a ukázat sportovní výkonnost v rámci mnoha národních a hlavně mezinárodních turnajů. Svůj názor vyjádřili a o konečné nominaci rozhodovali všichni členové komise TMK. Nejenom o konkrétních jménech, ale i počtu hráčů, kteří se zúčastní ME juniorů atd.. Za sebe mohu doplnit pouze to, že jako trenér NR juniorů v případech, kdy je to na hraně dávám přednost mladšímu hráči, který zůstává pro další období u juniorů. To byl případ E.Maixnerové, která dostala přednost před M.Vackovou, jako třetí hráčka do DŽ v individuálním turnaji.

V dalším příspěvku se podíváme za dva dny na naše soupeře pro soutěž družstev.


Tomasz Mendrek (trenér NR ČR juniorů do 19 let)
 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník