Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 


 

Mezinárodní mistrovství Slovenska juniorů


Týden před Mezinárodním mistrovstvím ČR juniorů – chcete-li Czech Junior International – se konal turnaj stejné kategorie a přibližně srovnatelné úrovně na Slovensku.

Ve dvouhrách se pouze Adéla Molnáriová probojovala do čtvrtfinále. Dál už nepostoupila žádná hráčka, která nebyla z Ukrajiny; čtyři hráčky stejné země v semifinále, to je na evropských mezinárodních turnajích rarita; na těch světových je to díky čínským hráčkám jev častější.

Další české hráčky postoupily pouze do osmifinále – Petra Hofmanová, Šárka Křížková, Lucie Grimmová a Kateřina Tomalová. Chlapců bylo v osmifinále méně, ale měli velkou šanci postit dále – Petr Jelínek a především Milan Ludík byli od postupu několik míčů, Lukáš Zevl sehrál až na poslední set naprosto vyrovnaný zápas s pozdějším vítězem Davidem Obernostererem, prohrál 21:23, 22:20 a 17:21.

Ve čtyřhrách byla situace lepší, nikoliv ještě ve čtyřhře chlapců, kde pouze Václav Domin a Lukáš Zevl vyhráli dva zápasy a postoupili do čtvrtfinále.

O málo potěšující byly výsledky se smíšené čtyřhře. Ve čtvrtfinále byli hned tři čeští hráči. David Horáček a Petra Hofmanová, kteří postoupili přes ukrajinskou dvojici Andrey Dmytryshyn, Maryna Kryzhanovská 14:21, 21:11 a 24:22 a Šárka Křížková, která spolu se švédským partnerem Victorem Zuhrem porazila Milana Ludíka, Zuzanu Pavelkovou 22:20, 20:22 a 24:22; výsledek 21:19, je, jak se zdá, pro české hráče příliš nudný.

I ve čtyřhře dívek byla jen jedna česká dvojice ve čtvrtfinále – Šárka Křížková spolu s Petrou Hofmanovou se ovšem v tomto kole nezastavily, postupně vyřadily dvě silné ukrajinské dvojice a
v celém turnaji zvítězily.

Přes tento dílčí úspěch jsou poslední výsledky českých juniorů alarmující. Odešly dvě mimořádně silné generace (první kolem Pavly Jánošové, druhá okolo Kristíny Ludíkové – našich jediných medailistek z evropských juniorských šampionátů). Současní čeští junioři jsou výkonnostně o několik tříd níže. Velké šampionáty jsou za námi, české výběry se na nich umístily nevalně.

Pokud čeští juniorští hráči nezačnou více a lépe trénovat, budeme si muset zvyknout na nevalná umístění v porovnání s evropskou konkurencí, o té světové ani nemluvě; na medaile můžeme rovnou zapomenout.
Několik ambiciózních jedinců zajistí českému badmintonu účast na olympijských hrách v Pekingu 2008 a pravděpodobně i v Londýně 2012 – kdo ale přijde po nich?

Pepa Rubáš

Další články o Juniorech

A také

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník