Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

Češi kralovali ve Slovinsku

O víkendu 14. - 16. října 2005 se ve slovinské Mirně konalo MMJ Slovinska. Česká výprava, která byla pouze sedmičlenná (v minulých letech byla účast českých juniorů daleko větší), přesto zvítězila ve všech disciplínách. Ve dvouhrách zvítězili Pavel Florián, Kristína Ludíková, ve čtyřhre Ludíková/Koukalová, Florián/Bitman a ve smíšené čtyřhre Bitman/Ludíková.

Turnaje se účastnilo 7 juniorských reprezentací. Nechci podrobně vypisovat výsledky, jsou
k dispozici na stránkách pořadatele http://www.badminton-zveza.si a podrobně je popsal ve svém článku i Radek Votava http://sportovci.cz.

Součásti turnaje byl velký mezinárodní turnaj mládeže v kategoriích U11, U13, U15 v nedaleké Treblje, kterého se účastnilo cca 150 mladých badmintonových nadějí. Z české republiky se neúčastnil nikdo. Myslím, že zrovna tento turnaj byl obrovskou příležitostí vyrazit do světa za mezinárodní konkurencií (Slovinsko je z Brna 500 km), která našim mladým badmintonistům rozhodně chybí. Turnaje se účastnila 15-členná výprava z Egyptu, další výpravy byly z Maďarska, Chorvatska, Rakouska, Itálie a domácí Slovinsko. Doporučoval bych všem rodičům a trenérům našich mladých nadějí přístí rok turnaj určitě nevynechat.

Rovněž jsem byl zklamán z neúčasti našich mladších juniorů (výběr na Polonii). Pouze Míša Hrdličková a Martin Vojta se účastnili a já jsem byl velmi příjemně překvapen jejich výsledky. Míša se dostala do semifinále a Martin byl v 16 a oba absolvovali několik těžkých zápasů, jak ve dvouhrách, tak ve čtyřhrách.

Neustále nabádáme rodiče a trenéry hráčů k maximální konfrontaci s evropským badmintonem a když máme zahraniční circuitový turnaj juniorů dostupný, nikdo nevyjede. Bez této konfrontace je prosazení se v mezinárodním badmintonu velice obtížné.

Závěrem všem juniorům, kteří se turnaje účastnili, patří poděkování za vzornou reprezentaci českého badmintonu.

Ladislav Vorel
předseda TMK

  

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník