logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

Adam Mendrek: Mistrovství světa bylo neopakovatelným zážitkem.

Rozhovor s Adamem Mendrekem po návratu z mistrovství světa juniorů.
 
Jak se ti na mistrovství světa líbilo?
Mistrovství světa bylo znovu velkým, neopakovatelným zážitkem. Počínaje samotným turnajem, hráči, organizací, místem konání. Své zážitky si ponesu dlouhou dobu!
 
Jak bys zhodnotil výkony a výsledky českého týmu v soutěži družstev?
Náš tým měl bojovat o druhé místo ve skupině. Trochu jsem narazil, když jsem věřil, že máme šanci porazit Rusko. I přes prohru s Ruskem a Tchaj-wanem jsme obsadili 3. místo ve skupině.
Nejvíce mě mrzí prohra s Austrálií. Tam jsem věřil a doufal, že to urveme, bohužel i skvělý vstup s vedením 2:1 nám nepomohl. Nakonec prohra se silně hrající Srí Lankou a povinná výhra nad Jížní Afrikou nám celkově přinesla 23. místo. Jsem spokojený s výkony mých týmových parťáků.
 
A tvé osobní výsledky v soutěži družstev?
Svou úlohu jsem nejvíce plnil v singlu a deblu. Moje bilance je kladná, ale o to nejde. Pokud bych měl zhodnotit svou hru, tak ji hodnotím velmi kladně! Zahrál jsem skvělé zápasy s asijskými soupeři, kde jsem nasbíral mnoho zkušeností. Vyzkoušel jsem si okamžiky, které nastávají při špatné hře, ale mentálně jsem je obstál a vyzrál.
A abych nezapomněl. Po každém zápase jsem nešel s výčitkami z kurtu. Odvedl jsem svůj maximální výkon a nic bych neměnil.
 
Jak se ti dařilo mezi jednotlivci? Jak bys zhodnotil své výkony a výsledky?
Turnaj jednotlivců je jednou velkou loterií. Je to pravda, ale já to tak neberu. Každý soupeř je porazitelný a hratelný. Není nikdo, kdo by nešel porazit!
Ve druhém kole jsem porazil šikovného Filipínce, který má určitě velký potenciál do budoucna.
Samotný zápas o postup do osmifinále proti Číňanovi byl pro mě zlomový v mé kariéře! Poznal jsem, že jsem na kurtě rovnocenným soupeřem. Vážím si toho, že jsem mohl být na kurtu a hrát vyrovnané utkání proti němu. Možná lidem, kteří to neviděli to tak nepřipadne, ale jen pár jedinců, co viděli ten zápas, může říct, že jsem byl rovnocenný soupeř, který bojoval a zvládl tuto zkoušku. Toho si moc vážím. Je to důkaz, že pokud mi vydrží zdraví a tvrdá práce, mohu tyto soupeře porážet. Tento okamžik pro mě znamená opravdu moc!
 
Ještě se k tomu vrátíme, na turnaji jsi se opakovaně střetl s badmintonově velmi silnými asijskými hráči. Co ti k jejich výkonnosti chybí?
Pokud bych měl najít kousek, který mi chybí, abych se vyrovnal asijským soupeřům, tak to bude minimalizace nevynucených chyb. Nebylo jich moc, ale s porovnáním s Asiaty je stále co zlepšovat po této stránce.
 
Kdo se ti na turnaji herně líbil?
Nejvíce mě zaujal Indonésan Ihsan Maulana Mustofa.
 
Z čeho jsi byl nejvíc překvapený? Ať už kulturně nebo sportovně?
Nejvíce mě překvapila skvěle zvládnutá organizace turnaje. Vše bylo, tak jak má. Žádné časové prodlevy, chyby, či nezvládnutí situace – prostě na jedničku.
 
Jaký je tvůj největší zážitek z mistrovství světa?
Určitě seznámení se skvělými hráči. Jsem velmi rád, že jsem mohl poznat plno nových skvělých hráčů! Hráči z Indie, Hong Kongu, Německa, Francie, Švédska. Prostě super parta. (úsměv)
 
Prozraď nám nějakou zajímavost z českého týmu.
Nevím, jestli je to perlička, či známá záležitost. Náš tým se může a taky se chlubí Majdou Lajdovou, která je opravdu hezkou slečnou a všichni ji nám závidí. (úsměv) I když nejsme po herní stránce top na světě, tak určitě český tým trhá pozornost touto cestou!
 
Kdo je z našeho týmu největší vzorňák, kdo největší bordelář a kdo je nejvíce zažraný do badmintonu? 
Podle mého názoru je určitě největší vzorňák coach, můj taťka, Tomasz. (úsměv)
Bordelář? Jasně, že Jirka s Majdou. 
A nejvíce zažraný do badmintonu budu asi já. (úsměv)
 
Kdo tě z českého týmu nejvíce překvapil a čím? 
Nejvíce a samozřejmě mě překvapil Jirka, který měl velký břemeno po Světňovi a to být bavičem. Obstál na výbornou a moc jsme si to užili. (úsměv)
Je to skvělý kluk a samozřejmě i hráč. Byla pocta ho poznat po této stránce!
 
Dalo ti mistrovství motivaci do další práce, jaké jsou tvé cíle pro sezónu 2013/2014?
Ne jenom motivace, ale ujistilo mě, že mám šanci prorazit tam, kam chci! A cíle? Začít dělat potíže seniorům. (úsměv)
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading