logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Adam Mendrek: Zápas proti 7. hráči Evropy? Byla čest s ním hrát!

Adam Mendrek o mistrovství Evropy juniorů:
 
Z mého pohledu se sjela na turnaj družstev opravdu špička všech zemí! Dánové, Němci, Angličané a Rusové znovu předvedli, sílu, sehranost a bojovnost.
 
Já jsem velmi rád, že jsem zažil takovou generaci jako je Lucka, Bětka, Milan, Ivo a Terka. Jsou to všichni super lidi. Všichni se snažili a bojovali o každý míč!
 
V turnaji družstev jsem zasáhl společně s Ivem do debla. Jsem velmi rád, že mi dal Michal šanci hrát. Akorát mě nejvíce mrzelo, že nejsme s Ivem sehraní, protože jsme si v prvním zápase moc nerozuměli na kurtě, kdo kde má stát a tak. Náš nejlepší debl s Ivem byl proti Rusům. Už jsme vytvářeli mnohem lepší hru a rozuměli si.
 
V turnaji jednotlivců jsem nastupoval do všech disciplín. Debla jsem hrál poprvé s polským hráčem Dubowskim. Mateusz je velice super fajn kluk a hráč. Přestože jsme se Švýcary ze začátku prohrávali 1:8, dokázali jsme to otočit a vyhrát 22:20. Celkově jsme prohráli na tři sety s druhým nejlepším párem ve Švýcarsku.
 
Další den jsem hrál již potřetí v této sezóně mixa proti stejným Francouzům. Tentokrát jsem hrál poprvé s Luckou. Musím přiznat, že jsme si na kurtu rozuměli, akorát nás přehráli. Jsou sehraní a jsou to specialisté na párové disciplíny. Poslední disciplínou byl můj ,,number one“ singl. Hrál jsem proti 7. hráči Evropy, nejlepšímu Angličanovi Tobymu Pentymu. Moc jsem se na tento zápas těšil, protože je to čest hrát proti takovému kvalitnímu hráči a hlavně jsou to obrovské zkušenosti.
 
V prvním setu jsem byl trošičku nervózní a dělal jsem nevynucené chyby, ale někdy jsem s ním sehrál dlouhé výměny, v kterých mě nakonec přehrával. Ve druhém setu jsem se ho držel až do stavu 11:8. Hráli jsme vyrovnanou hru, ale délky jeho úderů na zadní lajnu byly neuvěřitelné, pokaždé na zadní lajnu – tím jsem se nemohl dostat do útoku. Nakonec jsem prohrál po 20 minutách 6:21 a 10:21, ale jsem rád, že jsem měl tu čest s ním hrát. Po zápase byl také zpocený - nedal jsem mu to zadarmo!
 
Toto mistrovství Evropy je pro mě velkým zážitkem, na který jen tak nezapomenu. Obrovské zkušenosti! Jen se dívat na singly kluků je obrovská zkušenost. Pro mě je velkým vzorem juniorské kategorie Viktor Axelsen! Je neuvěřitelné, co předvádí na kurtě! Taková jistota v úderech, pohyb a hlavně rychlost jsou klíčem k vítězství, na kterých budu pracovat abych byl stejně dobrý, jako on. A ambice jsou jasné. Chci se dostat na olympijské hry!
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading