logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Alžběta Bášová před MČR, kde bude obhajovat tituly v mixu i deblu: "Už se hrou můžu zase víc bavit"

Alžběta Bášová si již zvykla obhajovat tituly v mixu i ženském deblu, v tomto ohledu letošní turnaj není žádnou novinkou. Přesto je pro ni v něčem MČR v Plzni odlišné a nové, čtěte dál!

Bude letošní MČR opravdu posledním, kde nastoupíš s Kubou Bitmanem v mixu? Má pro tebe kvůli tomu turnaj speciální příchuť?
V tomhle ohledu zas tak speciální asi nebude, s Kubou jsme se už před delší dobou dohodli na ukončení mezinárodní spolupráce, v Čechách ale zatím žádné změny neplánujeme. Naopak se moc těším na to, že si zase MČR užiju, posledních pár let jsem před sebou měla tu vytouženou desítku a přes nic jiného "nejel vlak". Tím nechci říct, že číslo jedenáct pro mě není motivace, jenom už cítím, že to ze mě spadlo a můžu se tou hrou zase víc bavit.

Jak letošní MČR zapadá do kontextu tvé aktuální sezóny? Na podzim jsi laborovala se zraněním...
Nejvíc mě mrzí, že jsem nemohla nastoupit do extraligy, kde jsme s mým týmem hráli dvě klíčová utkání. Bohužel, měla jsem poraněný vaz v kotníku a absolvovala léčbu v Centru pohybové medicíny, byla jsem v podstatě měsíc a půl bez tréninku. V lednu jsem jela po nějakých 10 dnech trénování na turnaj do Estonska a lépe jsem si ten start představit asi neuměla - kotník bez problémů a medaile k tomu! Na MČR už tedy budu stoprocentně fit.

Alžběta Bášová a její deblová partnerka Michaela Fuchsová v loňském finále. Foto: Lenka Johánková.

Koho v obou svých disciplínách považuješ za největší soupeře? Zkus, prosím, konkrétní jména. 
Vzhledem k tomu, že letos v mixu nenastoupí Krumlováci ani Vojta Šelong, myslím, že našimi největšími soupeři budou tři páry nasazené pod námi, tedy Pája Drančák s Majdou Lajdovou, Michal Hubáček s Denisou Šikalovou a Mates Hubáček s Bertou Ausbergerovou. V deblu to vidím na naše loňské finálové soupeřky Majdu s Denisou. 

V Estonsku jsi již v mixu nastoupila s novým partnerem z Finska, Antonem Kaistim. Bude to dlouhodobá spolupráce a jaké jste si vytkli cíle?
Ano, hledala jsem parťáka pro dlouhodobou spolupráci, což není zrovna jednoduché vzhledem k tomu, že ve většině zemí s národními centry o složení dvojic rozhodují jejich trenéři. S Antonem jsme si ale sedli, jak turnajově, herně, tak i lidsky a moc se těším na další pokračování. Zatím máme naplánovaný zbytek sezóny, což je asi šest turnajů do konce června. Do té doby je cíl jasný, vyšplhat co nejvýš po světovém žebříčku, abychom se mohli účastnit větších turnajů.

Tipni, prosím, vítěze ostatních disciplín na MČR.
Pánský singl je podle mě letos nejotevřenější disciplína. Spousta adeptů na vítězství, tipnu Milana. V holkách si myslím, že Terku nikdo ze singlového trůnu nesesadí, a v klučičím deblu to vidím na Krumlováky.

Získají Bášová s Bitmanem jedenáctý titul v řadě? Foto: Lenka Johánková.

Co bys vzkázala fanouškům a potenciálním divákům MČR v Plzni?
Že se na všechny moc těším, věřím, že vytvoří super atmosféru, a doufám, že se naše hra bude líbit (smích).


Čtěte více:

"Jdeme do toho naplno srdcem," hlásí před obhajováním titulu ve čtyřhře mužů Jaromír Janáček a Tomáš Švejda
"MČR? Rozhodně důležité. Pocit z vítězství se mi nikdy neomrzí," říká před Plzní Jakub Bitman. Nastoupí v mixu a dvouhře
"Cítím se tak dobře, jako už dlouho ne," říká před MČR Tereza Švábíková. V Plzni bude útočit na čtvrtý titul
Obhájce titulu ve dvouhře mužů Adam Mendrek před MČR v Plzni: "Vím, že na to mám. Je to jen o nastavení v hlavě"
Zajímavosti MČR v Plzni, které vypukne za dva týdny: fixní výška podání, show s pojídáním pizzy či společenský večer jako ples

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading