logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Bitman a Bášová v posledním společném zápase na MS dobře vzdorovali šestému páru světa

Jakub Bitman a Alžběta Bášová po včerejším vítězném zápase oznámili, že probíhající mistrovství světa v Basileji je jejich poslední. Čeká je "ještě několik turnajů" a následně se jejich mixové cesty rozdělí. Jakou lepší rozlučku se světovými šampionáty si přát než televizní zápas proti páru ze světové špičky?

Bitman s Bášovou se ve středu dopoledne postavili proti šestému páru žebříčku Praveenu Jordanovi a Melati Daeva Oktavianti z Indonésie. Pro ilustraci: Jordan býval s jinou partnerkou i druhý a v roce 2016 vyhrál All England Open.

Indonésané podle očekávání tvořili od začátku hru, Češi se bránili a snažili se čelit soupeřově rychlosti. 11:5 v přestávce, pak ale 15:7. Od této chvíle jako by Indonésané zvolnili, mysleli si, že už set mají v kapse.

Jenže to byl moment, na který Bitman s Bášovou čekali.

Pestrými rozehrávkami a dobrou prací na síti, kterou podpořila i solidní obrana Jordanovy smeče, začali Češi sbírat jeden bod za druhým. Praveen Jordan je vyhlášený tím, že dokáže na dlouhou dobu polevit v koncentraci a kupit chyby, a přesně to nyní předvedl. Indonéskou mixérku se pak povedlo několikrát překvapit vystřeleným servisem.

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou se ve středu rozloučili se světovými šampionáty. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe.

Bitman s Bášovou, v rozlučkovém zápase příkladně uvolnění, dotáhli až na 16:19. Následující dvě výměny ale patřily Jordanovi a Oktavianti.

Indonéská pauza v koncentraci ale trvala dál a Češi začali druhý set skvěle – vedli 5:1 a mohli si užívat zasloužených pochval od komentátorů přímého přenosu.

Od tohoto stavu však Oktavianti a Jordan, který se při smeči rád zavěšuje do vzduchu jako jeho slavnější basketbalový jmenovec Michael, opět začali řadit vyšší rychlostní stupeň a bylo vidět, že by zápas měli rádi za sebou. Ze stavu 10:8 bylo rázem 17:8. Jordan na prvním mečbolu za stavu 20:10 zkusil Bitmana ještě překvapit servisem na hranici regulérnosti, český hráč se ale ošálit nenechal a tvrdé zakončení na síti o vteřinu později si náležitě užil.

Indonéští favorité, kteří na turnaji mohou klidně pomýšlet na medaili, vítězí nakonec 21:16 a 21:11 po 31 minutách hry.

Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou pochvalme nejen za dnešní uvolněný výkon, díky němuž byla rozlučka více než důstojná, ale i za reprezentaci na všech světových šampionátech, kde společně nastoupili.

Celý zápas si můžete pustit zde:

"Věděli jsme, co nás čeká. Jordan nevyhrál All England náhodou. Škoda několika chyb na podání a příjmech, proti takovým soupeřům je každá výměna dobrá. Myslím, že jich tam bylo celkem dost," začíná hodnocení zápasu Jakub Bitman.

"Chvíli mi trvalo, než jsem se srovnal s timingem úderů. Nejtěžší v takových zápasech je si uvědomit, že to, co v 90 % ostatních zápasů člověk dokáže uhrát na 5 úderů, tak tady i 10 je málo. Je třeba hledat mezírku, čekat na ni, ale na druhou stranu vědět, že ta mezírka je kolikrát sakra malá," pokračuje Bitman.
 
"Byl to s Bětkou náš poslední zápas na podobné soutěži a myslím, že jsme ho odehráli velmi slušně. Můžeme tak celých těch skoro 10 let mezinárodních turnajů uzavřít s hlavou nahoře," shrnuje pocity desetinásobných mistrů republiky Jakub Bitman.

Výsledky MS v Basileji, které od středy pokračuje bez Čechů, sledujte zde. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading