logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Bitman s Bášovou v druhém kole MS! Nyní je čekají nasazené šestky z Indonésie

Česká výprava nebude z mistrovství světa v Basileji odjíždět s prázdnou. O výhru v prvním kole mixu se zasloužili Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, již porazili kanadskou dvojici Yakura, Tsai, stříbrný pár z Panamerických her, 21:19 a 21:9.

Bylo to zvláštní utkání. Češi totiž dopředu věděli, že Kristen Tsai má zdravotní potíž. I přesto se Kanaďanka rozhodla nastoupit k zápasu. A hrát proti takto znevýhodněnému páru je vždy takticky obtížné, což potvrzuje i Jakub Bitman:
 
"Věděli jsme, že musíme podat maximum na to, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Myslím, že jsme hráli dobře, uvolněně a krom pár zbytečných chyb i celkem konzistentně. Mohli bychom teď slíznout smetanu, ale je třeba sportovně uznat, ze soupeřka nebyla zdravotně v pořádku a na výkonu a nasazení obou dvou to bylo dost znatelné," píše z Basileje Bitman po výsledku 21:19 a 21:9. 

Alžběta Bášová s Jakubem Bitmanem po vítězném zápase. Foto: Michaela Fuchsová.
 
"Věděl jsem to už od neděle, ale nic jsem raději neříkal nahlas, chtěl jsem se připravit jako na každý zápas. Nicméně postup do druhého kola je určitě potěšující, není úplně lehké hrát proti zdravotně indisponovanému protivníkovi. Zítra proti nasazeným Indonésanům zas půjdeme na maximum a uvidíme, na co to bude stačit," uzavírá Bitman.
 


Konkretizujme, že ve středu se český pár popere s nasazenými šestkami Praveenem Jordanem a Melati Daevou Oktavianti z Indonésie. Dá se očekávat pořádná jízda, Jordan je mimo jiné vítězem All England Open z roku 2016. 

Držme palce a ve středu sledujme ŽIVĚ!

Jakub Bitman, Alžběta Bášová a čeští badmintonoví příznivci v Basileji. Foto: Michaela Fuchsová.

 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading