logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

'Bitva o Basilej' začíná. Většina českých reprezentantů se na MS představí hned v pondělí

Milan Ludík bude jedním z prvních hráčů, kteří se na letošním mistrovství světa představí v akci. Spolu se svým korejským soupeřem Heo Kwang Hee jdou "na věc" hned v pondělí ráno. Úvodní den šampionátu v Basileji zasáhne do hry většina českých hráčů.
 
Jen Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou ukážou své mixové umění až v úterý v 10:40, jejich soupeři budou stříbrní medailisté z letošních Panamerických her Nyl Yakura, Kristen Tsai.
 
Po Ludíkovi, jenž by na kurt basilejské St. Jakobshalle měl vstoupit přesně v 9:00, se v 11:30 představí Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou, které v prvním kole čtyřhry vyzvou juniorské mistryně Evropy Emmu Karlsson a Johannu Magnusson.
 
V 18:10 by pak měl být český fanoušek koncentrovaný na maximum. Ve stejnou chvíli totiž nastoupí deblisté Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou proti ruským soupeřům Vladimiru Nikulovovi a Artemu Serpionovi a Adam Mendrek proti Švédovi Felixu Burestedtovi.
 
Je neobvyklé, že před startem mistrovství světa můžeme říct: máme na postup, a to ve více disciplínách! 
 
Janáček se Švejdou už své ruské soupeře jednou porazili, Bitman s Bášovou jsou proti Kanaďanům žebříčkovými favority a nehratelný není ani Mendrekův švédský soupeř Burestedt. 
 
Naopak Ludíkův Korejec Hee je třeba i díky týden starému semifinále na silném Hyderabad Open velkým favoritem, to stejné lze pak říci i o 40. páru světa ze Švédska, který vyzvou Bášová s Fuchsovou. I zde ale určitě není - a ani nesmí! - být předem nic ztraceno. Rozhodne se na kurtu, ne na papíře. 
 
Tak pojďme do toho!
Kompletní český tým hlásí z Basileje: Jsme připraveni!
 
Co je dál nutné o mistrovství světa vědět?

Turnaj trvá od pondělí do neděle, kdy vyvrcholí finálovými zápasy.

V Basileji je stejný čas jako v Čechách.
 
Live stream by měl běžet na YouTube kanálu BWF.

Na startovní čáře chybí velké hvězdy světového badmintonu Viktor Axelsen, Carolina Marin či Shi Yuqi.

Současně s MS probíhá i světový šampionát para-badmintonistů, bohužel bez české účasti.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading