logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Bratři Kopřivové: Jsou nejtalentovanější na světě... a vědí to o sobě.

Jako první z českých hráčů zareagovali na prosbu o rozhovor Ondřej a Tomáš Kopřivové. Příznačně, hrají čtyřhru mužů, nejrychlejší disciplínu.
 
Ale už během první odpovědi se projevili spíše jako singlisté-maratonci.
 
„Je to docela zajímavá náhoda. Už snad dva měsíce jsme se s Ondrou ve spojitosti s mistrovstvím světa vzájemně popichovali zmiňujíc jména malajských hvězd, jejichž zápasy i interview téměř rutinně sledujeme a kteří, jak musíme přiznat, jsou v jistém smyslu našimi oblíbenci. Sami o nich ostatním rádi opakujeme větu zmíněnou v nějakém badmintonovém periodiku, která je opravdu dost přesně charakterizuje: Jsou nejtalentovanější na světě... a vědí to o sobě. I během našich letních tréninků zaznívaly nezřídka ale se zřejmou nadsázkou věty jako: Takhle vypadá příprava na mistrovství světa? To budeš muset, vole, trochu přidat, jestli chceš probít Koo Kien Keata!“ rozvášnil se v první odpovědi Tomáš, starší z obou bratrů, který se právě připravuje s chorvatskou reprezentací.  


Tan Boo Heong (vlevo) a Koo Kien Keat. Nejtalentovanější dvojice na světě? Uvidíme po souboji s bratry Kopřivovými!
 
„Nutno ale podotknout, že jeden z nás má s jednou z těchto současných světových jedniček již jistou zkušenost. Mluvíme zde o Boon Heong Tanovi a Tomášovi. Stanuli proti sobě tehdy –  byť každý s jiným partnerem než dnes – v Kanadě. Shodou okolností taktéž na mistrovství světa, tenkrát ještě jako junioři. Malajci tehdy nakonec celé mistrovství světa vyhráli, zatímco Češi odjeli s prázdnou,“ doplňuje bratra Ondřej, jenž zůstal doma, kde doléčuje nepříjemné zranění stehenního svalu.  
 
„Natržený čtyřhlavý sval stehenní. Parciální svalová ruptura, abych byl přesný,“ dodává.
 
Ale vzápětí ukazuje, že se nebojí ani světových jedniček: „Zvítězí Malajci i nyní, nebo se karta obrátí? Podporujte nás!“

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading