logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Česká unie sportu: trénovat i za nouzového stavu lze

Předseda TMK ČBaS Josef Rubáš upozorňuje na možnosti (nejen) badmintonového tréninku i po vyhlášení nouzového stavu. Informace jsou opřeny o stanovisko České unie sportu, třeba zde nebo zde.

- K dnešnímu dni (13. 3. 2020) jsou klíčové dva dokumenty, které upravují možnosti sportování: Usnesení Vlády České republiky č. 194 ze dne 12. 3. 2020 o vyhlášení nouzového stavu a usnesení Vlády České republiky č. 199 ze dne 12. 3. 2020 o přijetí krizového opatření

- Podle usnesení č. 199 se s účinností ode dne 13. března 2020 od 6:00 zakazuje pořádání veškerých sportovních akcí s účastí přesahující 30 osob ve stejný čas, a to do odvolání, a zároveň se zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb (např. posilovny, přírodní a umělá koupaliště, sauny, wellness služby apod.),

- Pro badmintonisty to znamená, že jsou nejméně na jeden měsíc zrušené turnaje pořádané ČBaS, ale lze dále sportovat především v omezeném počtu 30 osob na sportovišti a dle pokynů provozovatelů sportoviště či klubů a oddílů.

- Tato informace je podána ke dni 13. 3. 2020, je zde důvodný předpoklad, že se situace bude v návaznosti na aktuální stav dále vyvíjet. Proto pozorně sledujte další informace a dál dodržujte životosprávu sportovce, především s ohledem na hygienické a preventivní zásady. 

JUDr. Josef Rubáš,
předseda TMK ČBaS

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading