logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Češi v boji o osmifinále MEJ: Ludík a Havlová ze hry, páry Ludík - Stoklas a Bášová - Havlová postupují.

Jak si povedou čeští reprezentanti v boji o postup do osmifinále na mistrovství Evropy juniorů?

Jako první nastoupil ke svému zápasu Milan Ludík. V duelu s Rusem Jarcevem mu dlouhou dobu "stačilo" nekazit, nesoustředěný a zbrklý Rus mu body téměř daroval. Od přestávky v polovině setu se na kurtu objevil nový Jarcev, který spoléhá na tvrdou smeč a velmi svižný pohyb. Ale i tak mohl první set získat Ludík - to by ale jeho bodový zisk nesměl skončit za stavu 17:15. Ve druhém setu Jarcev už podobný "restart" nenabídl a český reprezentant si udržel několikabodové vedení po celý set. "Co s ním mám dělat," jakoby se v přestávce třetího setu ptal Milan Ludík českého kouče Michala Turoně. V tu chvíli prohrával 4:11 a většina výměn končila ruskou smečí s případným "dokončením" na síti. Po zbytek třetího setu Ludík recept na ruského bijce nenašel a z kurtu odešel poražen po výsledku 17:21, 21:17 a 15:21. 

Lucie Havlová měla v páté až osmé nasazené Švýcarce Schaller velmi těžkou soupeřku. Od prvních výměn se potýkala s nečitelnou rukou švýcarské hráčky a i přes řadu povedených výměn prohrála první set 14:21. Ani ve druhém setu se obraz hry nezměnil, Schaller rovnoměrně distribuovala své údery do všech rohů kurtu, naše reprezentantka s obtížemi bojovala o každý bod. Nakonec jich ve druhém setu uhrála o dva méně než v setu prvním.

Na mistrovství Evropy tak dohráli čeští zástupci ve dvouhře ve 3. kole. 

Soutěže čtyřher jsou teprve v kole druhém. Milan Ludík a Ivo Stoklas naplno využili příhodného losu, když po výhře v prvním kole nad slovinským párem dnes jasně zdolali také izraelskou dvojici Chislov - Shainski 21:16 a 21:13 a postoupili do pátečních osmifinálových bojů. Napodobí je také Alžběta Bášová a Lucie Havlová? 

Kardiakům a osobě nervově labilním vstup zakázán - varovné cedule s tímto textem by za svůj kurt měly umístit naše děvčata. V souboji s polsko-běloruským párem Macedonska - Varabyova vedly 20:17, ale všechny tři setboly promarnily. Následně si vypracovaly další, ale ani ten neproměnily. Poté sportovně daly šanci soupeřkám a když ji odmítly, proměnily Havlová s Bášovou svůj pátý setbol v zisk první sady.  Druhý set byl navlas podobný tomu prvnímu - až na tu dramatickou koncovku. Bášová s Havlovou opět celý set vedly rozdílem několika bodů a směrem k závěru setu svůj náskok stále navyšovaly a nikoliv ztrácely. A dobře udělaly, neboť své skóre z prvního setu ještě vylepšily - postupovým byl pro české hráčky až šestý mečbol. 

Oba české páry si tak zajistily účast v zítřejším utkání o čtvrtfinále.   

Dnešní zápasy českých hráčů na mistrovství Evropy juniorů
 
Milan Ludík vs. Anatolij Jarcev (9/16, Rusko) 17:21, 21:17 a 15:21
 
Lucie Havlová vs. Nicole Schaller (5/8, Švýcarsko) 14:21 a 12:21
 
Milan Ludík, Ivo Stoklas vs. Daniel Chislov, Ariel Shainski (Izrael) 21:16 a 21:13
 
Alžběta Bášová, Lucie Havlová vs. Katarzyna Macedonska, Viktoryia Varabyova (Polsko, Bělorusko) 24:22 a 21:18

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading