logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Čeští junioři se připravují na blížící se mistrovství Evropy

Josef Rubáš, koordinátor Trenérsko-metodické komise ČBaS, informuje o průběhu přípravného kempu v Nymburku a také výsledcích českých juniorských reprezentantů před blížícím se ME:

Příprava na Mistrovství Evropy juniorů vrcholí! Minulý týden se v Nymburku konalo herní soustředění juniorské reprezentace a naši nejlepší junioři prokázali aktuálně výbornou formu na Yonex Polish Open.

Kempu v areálu nymburského sportovního centra se zúčastnilo všech deset nominovaných hráčů na evropský juniorský šampionát: Berta Ausbergerová, Bára Hadáčková, Monika Světničková, Tereza Švábíková, Michaela Zelinková, Petr Beran, Matěj Hubáček, Ondřej Král, Jan Louda a Jan Somerlík.

Pro potřeby kvalitního sparingu byli do Nymburka pozváni rovněž dospělí reprezentanti, nabídku využili Kateřina Tomalová, Jaromír Janáček a Michal Hubáček.

Pod dohledem Luďka Židka, Josefa Rubáše a Jakuba Bitmana absolvovali hráči nejméně čtyři tréninkové jednotky v pondělí a úterý; středeční dopolední tréninková jednotka byla pro účastníky čtvrteční kvalifikace Polish Open dobrovolná.

Vzhledem k vrcholícímu soutěžnímu cyklu (dva týdny před vrcholem sezóny) byly tréninkové jednotky dlouhé cca 70 – 90 minut v aktivní části, vedeny byly ve vysokém, herním tempu, s patřičnými pauzami na regeneraci během jednotek, zaměřené výhradně na zápasovou praxi, zlepšování detailních taktických/technických dovedností a sehrávání párů před evropským šampionátem.


Petr Beran. Foto: Ladislav Káňa

Hráčům byly předem zaslány detailní informace o náplni kempu, konkrétním zaměření a specializaci každé tréninkové jednotky a zápasech, které během ní sehrají.

Během pozitivně a motivačně vedených tréninkových jednotek byl uplatňován individuální přístup k hráčům. Celá skupina hráčů byla v dopoledních tréninkových jednotách rozdělena na dvě části, kdy pět až sedm hráčů trénovalo pod dohledem dvou, resp. tří trenérů, kteří s nimi rozebírali jednotlivá herní řešení a v individuálních hodnoceních s hráči hodnotili právě sehrané zápasy.

Práce všech hráčů byla na vysoké úrovni, kterou lze očekávat od našich nejlepších reprezentantů na přípravném kempu před mistrovstvím Evropy.

Důležitou součástí kempu byl rovněž brífink, na němž byli hráči motivačně seznámeni s cíli pro mistrovství Evropy, se svými pozicemi v týmu pro soutěž družstev, jakož i se sportovními zásadami v závěrečné přípravě před šampionátem.

Výbornou formu následně naši nejlepší junioři prokázali i na následném Yonex Polish Open.

Jan Louda, Monika Světničková a Tereza Švábíková zvládli těžké zápasy, postoupili z kvalifikace – což je pro juniorské singlisty na turnaji International Challenge potvrzení kvalitního výkonu – a v hlavní soutěži sehráli velmi dobrá utkání, když sportovním vrcholem bylo vybojované semifinále ve čtyřhře žen, kam se Tereza probila spolu s Kateřinou Tomalovou.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading