logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

"Cítím se tak dobře, jako už dlouho ne," říká před MČR Tereza Švábíková. V Plzni bude útočit na čtvrtý titul

Tereza Švábíková bude na MČR v Plzni, které začíná za necelý týden, usilovat o svůj už čtvrtý titul ve dvouhře žen. Jak se cítí a jak je připravena po vleklých zdravotních obtížích?

Jsi už trojnásobná mistryně ČR ve dvouhře žen. Jak důležitý je pro tebe případný čtvrtý titul?
Když už jsem se rozhodla startovat, tak chci vždy vyhrát. A nic se na tom nemění, jestli bojuji o třetí, čtvrtý nebo druhý titul. Ten první je nejdůležitější. 

Jak jsi na tom nyní zdravotně? Celý podzim jsi laborovala s bolestmi, přesto jsi jezdila po mezinárodních turnajích.
Ne celý podzim, ale přibližně už od května minulého roku jsem začala mít obrovské bolesti. Musím říct, že záda stále cítím, ale poslední měsíc mě bolest již neomezuje. Už na turnaji v Los Angeles jsem pozorovala zlepšení svého stavu. Máš pravdu, že na turnajích jsem sice startovala, ale bylo to s požehnáním doktorů.

Ti mi doporučili nejlépe absolutní klid, ale na druhou stranu konstatovali, že svůj zdravotní stav nijak rapidně odehráním zápasů nezhorším. A pokud bych měla opravdu velké potíže, tak že mám skrečovat. Nebylo to nic moc, hrát s prášky proti bolesti, ale doufám, že doktory odhadovaný půl rok léčby je za mnou.
"Letos budu bojovat ještě víc, než jste u mě zvyklí." Foto: Lenka Johánková.

A díky účasti na turnajích mám docela dobrou pozici do pokračování sezóny. Naučila jsem se více znát své tělo a lépe o sebe pečuji. Teď je u mě sice problém tréninkový výpadek, ale jsem mile překvapena, jak rychle se dostávám do herní pohody. Věřím, že do MČR a na ME družstev už budu dobře připravena.

Na turnaji ve Švédsku jsem sice prohrála ve třech setech s aktuální juniorskou mistryní světa, ale polovina zápasu byla z mé strany dobrá. A to jsem měla za sebou teprve dva týdny komplexního tréninku. Cítím se opravdu dobře, jak dlouho ne… klepu na dřevo.

Jak, kde a s kým se na MČR připravuješ?
Přípravu, kterou mi na 2 týdny pozastavila koncem roku angína, absolvuji s hráči oddílu Langhoj. Teď jsem se byla na pár dnů ukázat doma v Ostravě, jak jsem na tom herně, a ve čtvrtek se vrátila opět do Dánska na poslední týden. Jedu naplno, poslední týden budeme ladit a hrát zápasy, ale hlídám se, aby se mi nevrátily potíže.

Očekává se souboj hlavně mezi tebou, Kateřinou Tomalovou a Sabinou Milovou. Jak se díváš na ostatní soupeřky? Vnímáš třeba zlepšující se juniorky?
Na vlastní oči jsem viděla minulý rok jenom Katku a Sabinu, které doma prokazují své zkušenosti a kvalitu. Současné a nedávné juniorky můžu sledovat pouze na základě jejich výsledků a vnímám, že je tu více holek, které mají podobně vysokou úroveň. Můžou zaskočit. Nelze podceňovat ani zkušené hráčky, které se na MČR umí vždy dobře připravit. Určitě medaili může získat docela dost holek.

Švábíková během loňského finále s trenéry Židkem a Søvndalem. Foto: Lenka Johánková.

Tipni, prosím, vítěze ostatních disciplín.
V párovkách tipuji loňské vítěze. Ve dvouhře mužů to bude dost otevřené a docela se na to těším.

Je něco, co bys chtěla vzkázat fanouškům a potenciálním divákům MČR v Plzni?
Přijďte se podívat do haly a povzbudit naše nejlepší hráče. Já za sebe můžu říct, že budu bojovat jako lvice o každý bod, možná ještě více, než jste u mě zvyklí.


Čtěte také:

Obhájce titulu ve dvouhře mužů Adam Mendrek před MČR v Plzni: "Vím, že na to mám. Je to jen o nastavení v hlavě"
Zajímavosti MČR v Plzni, které vypukne za dva týdny: fixní výška podání, show s pojídáním pizzy či společenský večer jako ples

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading