logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Čtvrtfinále mistrovství světa: V odpoledním programu se "čínským císařem" stal Lin Dan.

Světový šampoionát dnes nabízí čtvrtfinálové duely. A hned druhý zápas v pořadí je možná ten nejočekávanější. 

Kdo bude novým "čínským císařem", Lin Dan nebo Chen Long? Utkání sledujte živě!

Oba soupeři se dnes střetli pošesté a vzájemná bilance je nesmírně interesantní. Lin Dan vyhrál ve všech pěti předchozích duelech. Malá žebříčková zajímavost, na 286. hráče světa - z českého pohledu "mezi Zevlem a Janáčkem" - nehraje Lin Dan vůbec špatně!

Podle úvodu utkání se zdálo, že se bude hrát minimálně na sedm vítězných setů, oba borci poněkud "šetřili krokem". Pochodové cvičení následovala po celý první set, za stavu 13:10 pro Lin Dana se stala symbolická událost - míček od Chen Longa se zastavil na pásce. A to doslova, přichytil se za vrchní lem sítě, Chen jej musel sundat rukou. To by byla pro čínské trenéry ideální situace - remíza, nikdo by nevyhrál a oba dva, spolu s Lee Chong Weiem tři nejlepší singlisté světa, by šli dál.

Postoupit ale mohl jen jeden a podle očekávání byl k postupu vybrán ten, který má větší šanci celé mistrovství vyhrát. Mimo jiné i proto, že to už čtyřikrát dokázal. Lin Dan vítězí nad Chen Longem 21:13 a 22:20.Do semifinále se probil i druhý z čínských singlistů Du Pengyu, který na turnaji hrál čtyři třísetové zápasy - a vždy svého soupeře doslova uvařil. Poslední obětí čínského maratonce badmintonových kurtů se stal Ind Parupalli, který ve druhé sadě nevyužil mečbol.  

Končí také třetí nasazená Indka Nehwal, kterou zdolala Korejka Bae.

Po deseti čtvrtfinálových zápasech je jasné, že Čína bude mít nejméně šest medailí, Korea tři, ze zbytku světa zatím boduje jen Indonésie, když pár Ahsan - Setiawan potvrzuje roli černých koňů čtyřhry mužů. 

Kompletní čtvrtfinálový program

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading