logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Čtyřhra mužů: Ahsan a Setiawan vítězí, Boe a Mogensen znovu stříbrní.

Dánové Mathias Boe a Carsten Mogensen si během 16 měsíců zahrají ve všech třech velkých finále. Ve finále mistrovství Evropy loni v dubnu zvítězili, ve finále olympijských her před rokem prohráli, jak se jim bude dařit dnes ve finále mistrovství světa proti indonéskému páru Mohammad Ahsan - Hendra Setiawan? 

Vzhledem k tomu, že Indonésané spolu hrají teprve necelý rok, střetly se oba páry jen jednou, ale loni v říjnu uštědřili Ahsan a Setiawan svým soupeřům jasnou porážku, 21:16 a 21:15. I s přihlédnutím k formě posledních měsíců jdou do finálového duelu asijští hráči v pozici mírných favoritů.  

Historie ale nahrává Dánům. Dánské páry zvítězily na mistrovství světa zatím jen dvakrát, ale vždy to bylo v letech s trojkou na konci - 1983 a 2003. Vyjde to i dotřetice, nebo bude muset Dánsko čekat dalšíh deset let? Dánové zatím finálový duel stejně jako před rokem v Londýně nezvládají. Těžko říct, zda za to může únava či nervozita, ale každopádně oba hrají velmi pasivně a alibisticky, jako kdyby jeden spoléhal, že to ten druhý nějak odehraje, což v párových dicicplínách značí jedno jediné - jste na nejlepší cestě k porážce.

V prvním setu také byli Dánové pod soustavným tlakem indonéských útočníků a nakonec prohráli vez většího odporu 13:21. 

Dánskou finálovou nepohodu demonstroval závěr druhého setu. Silou vůle a přes indonéské chyby se dostali ke dvěma setbolům, které trestuhodně nevyužili - trestem bylo srovnání stavu na 20:20 a vzápětí proměněný mečbol.

Mohammad Ahsan a Hendra Setiawan potvrdili roli favoritů turnaje a celým mistrovstvím prošli bez ztráty setu!

Badmintonový bůh je dnes zahalený do indonéské vlajky, dvě zlaté medaile, to je pro tuto badmintonu zasvěcenou zemi důvodem k velkým oslavám.

Finále čtyřhry mužů na 20. mistrovství světa jednotlivců
 
Mohammad Ahsan, Hendra Setiawan (6., Indonésie) vs. Mathias Boe, Carsten Mogensen (3., Dánsko) 21:13 a 23:21 
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading