logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Další medaile pro český badminton. Ludík jde na Kenya International do semifinále

K medailové nadílce na Slovak Open se připojuje další český hráč. Milan Ludík si na Kenya International aktuálně připisuje další výhru a posouvá se mezi čtveřici nejlepších hráčů turnaje kategorie Future Series. Druhý český zástupce Adam Mendrek bohužel zůstal před branami semifinále.

Zprávy ohledně výsledků Kenya International pocházejí přímo od hráčů. Na turnajovém tournamentsoftware skóre jednotlivých zápasů bohužel nenajdete.
 
Milan Ludík porazil v úvodním kole ugandského hráče Daviese Senonoa 21:8 a 21:18. Ani druhé kolo proti Němci Camilo Borstovi nebylo pro Ludíka problémem, když svého soupeře přehrál hladce 21:7 a 21:11.
 
Nakonec i čtvrtfinálové utkání vyznělo lépe ve prospěch Ludíka, který porazil turnajovou osmičku z Egypta Adhama Hatem Elgamala 21:8 a 21:17. S nadsázkou můžeme tvrdit, že více než soupeři dává Ludíkovi zabrat počasí.
Milan Ludík. Foto: Badminton Europe/Mark Phelan.

"Jediným háčkem je obrovské dusno. Je tu největší teplo, jaké jsem kdy zažil. Organismus se skutečně velmi přehřívá. Věřím, že se mi bude i zítra dařit hrát krátké, rychlé a útočné výměny. Nerad bych se stal pasivním a zbytečně výměny prodlužoval."
 
"Z postupu do semifinále mám radost. Turnaj je jinak velmi pěkně zorganizovaný. Doufám, že zvládnu i další výzvu a přinesu opět dobré zprávy," zdraví české fanoušky Ludík, který k zítřejšímu semifinálovému zápasu nastoupí proti turnajové jedničce Anuoluwapou Juwon Opeyoriovi.

Adam Mendrek skončil před branami semifinále. Foto: Lenka Johánková.
 
Druhý český zástupce Adam Mendrek ve čtvrtfinále nestačil Indovi Chirag Senovi 8:21, 21:17 a 15:21.
 
"Byl to těžký zápas. První set byl velmi rychlý, kdy jsem spíš "okoukával", jak soupeř hraje. Hrály se dlouhé výměny, jelikož hala i míče jsou tu pomalé. Ve druhém setu jsem zrychlil, hráli jsme výborný badminton až do poloviny třetího setu, kdy jsem v tom vedru a neuvěřitelné vlhkosti byl najednou bez šťávy. Upřímně říkám, že "mi došlo"," popisuje průběh zápasu Mendrek.
 
"Mrzí mě to, protože hra byla velmi vyrovnaná. Ke konci přišlo pár chyb, kdy jsem se víc soustředil na okolí místo na hru, a nechal jsem se rozhodit. Nebylo to o tom, že bych na něj neměl, spíš jsem válčil sám se sebou a s podmínkami zápasu, během kterého jsem se třikrát převlékal, a to včetně ponožek," dokresluje situaci česká singlová dvojka a dodává:
 
"Po dvou týdnech se těším domů. Zároveň se chci dobře připravit na KaBal International, na který se také velmi těším."
 
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading