logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

Denisa Šikalová: Největší zážitek z MSJ? Vidět tak kvalitní badminton asijských hráčů.

Denisa Šikalová se v rozhovoru vrací k mistrovství světa juniorů.
 
Jak se ti na mistrovství světa líbilo?
Na mistrovství světa bylo vše skvělé, ať už organizací nebo našimi zážitky. Vše bylo dokonale zařízené a naplánované a tak se nic se nedalo vytknout. Z mého prvního mistrovství světa juniorů si odvážím zážitky na celý život. 
 
Jak bys zhodnotila výkony a výsledky českého týmu v soutěži družstev?
Proti Tchaj-wanu jsme nastupovali s klidnou hlavou, protože jsme věděli, že nemůžeme nic ztratit a jedině získat zkušenosti. V dalším utkání proti Rusku jsme mohli jedině překvapit, ale i přes prohru jsme hráli některé vyrovnané zápasy.
Dále jsme prohráli proti těžkému týmu ze Srí Lanky a povinně zvítězili proti Uzbekistánu a Jižní Africe.
Nejvíce mě ovšem mrzí těsná prohra s Austrálií, protože zápasy čtyřhry dívek a smíšené čtyřhry byly vyrovnané až do posledních chvil a vždy nám celkové vítězství uteklo jen o kousíček.
 
A tvé osobní výsledky v soutěži družstev?
Nastupovala jsem ve smíšené čtyřhře a čtyřhře dívek. V obou disciplínách jsem se snažila podat co nejlepší výsledek, i když, jak jsem už zmínila, se nám utkání proti Austrálii moc nevyvedlo.
Nejvíc mě s mojí spoluhráčkou Majdou potěšil třísetový zápas proti ruskému páru, protože jsme nečekaly, že bychom měly takovou šanci překvapit. 
 
Jak se ti dařilo mezi jednotlivci? Jak bys zhodnotila své výkony a výsledky?
V mixu s Mírou Janáčkem jsme se snažili co nejlépe vypořádat s tím, že spolu nehrajeme ani netrénujeme a tak nám občas dělalo problém sehrání na hřišti, ale snažili jsme se to překonat. Hráli jsme velmi vyrovnaný zápas a především v prvním setu jsme byli až sami překvapeni, jak snadno se nám ho podařilo vyhrát. Drželi jsme si vedení až do stavu 18:12 a poté jsme udělali pár nevynucených chyb a stav utkání se otočil na stranu skotského páru. Ve třetím setu jsme prohrávali vždy o pár bodů a na konci jsme už nestihli dotáhnout tak velký náskok.
V deblu s Majdou jsme věděly, že máme asi nejlepší los, jaký jsme si mohly přát, protože jsme neměly v prvním ani druhém kole nikoho z Asiatů a tak nám byl evropský badminton přece jenom bližší. V prvním kole jsme zvládly koncovku druhého setu a zvítězily nad finským párem. Ve druhém kole jsme měly nasazený bulharský pár a od začátku jsme se snažily udržet tlak a nepustit je do útoku. To se nám první set dařilo dokonale, ale ve druhém setu jsme prohrály v koncovce o tři body a šly jsme do třetího setu, kde už byla hra v režii Bulharek. Držely si náskok od samého začátku a naše hra byla spíše obranná a nepodařilo se nám je dotáhnout.
Ve dvouhře dívek jsem nastoupila proti hráčce z Kanady. Nepustila mě do hry od samého začátku a tak hra byla jen o prvních míčích. Není to moje nejoblíbenější disciplína, ale snažila jsem se alespoň dostat do delších výměn a snažit se přeorientovat moji deblovou hru na singlovou, což se mi moc nedařilo.
 
Na turnaji jsi se opakovaně střetla s badmintonově velmi silnými asijskými hráči. Co ti k jejich výkonnosti chybí?
Nejvíce to bude úderová jistota a pak také rychlý pohyb po kurtu a v párových disciplínách především skvělá taktika a obrovská sehranost.
 
Kdo se ti na turnaji herně líbil?
Nejvíce se mi herně líbil singlista Jonatan Christie z Indonésie.
 
Z čeho jsi byla nejvíc překvapená?
Nejvíce jsem byla překvapená z dokonale zvládnuté organizace. Nenastávaly žádné problémy, komplikace, časové prodlevy, všechno bylo na výbornou.
 
Jaký je tvůj největší zážitek z mistrovství světa?
Vidět tak kvalitní badminton asijských hráčů.
 
Prozraď nám nějakou zajímavost z českého týmu.
Byla to asi pozvánka mě a Majdy na párty několika týmů, které se zúčastnili z našeho týmu jen Adam s Jirkou, a my si jako slušné holky balily věci na cestu domů.
 
Kdo je z našeho týmu největší vzorňák, kdo největší bordelář a kdo je nejvíce zažraný do badmintonu? 
Ráda bych řekla, že někdo takový z hráčů je, ale nakonec ten největší vzorňák bude asi náš trenér.
Když jsme se byli podívat na pokoji u kluků, tak jsme se až zarazili, jaký pořádek tam mají, protože to se o našem pokoji říct nedalo, ale první místo a titul největší bordelářka týmu by si nejspíš zasloužila Majda. (úsměv)
Nejvíce zažraný do badmintonu je asi podle očekávání Adam.
 
Kdo tě z českého týmu nejvíce překvapil a čím?
Nejvíce mě překvapila Monča, protože se zdála jako největší „slušňáček“ pod sluncem, ale s postupně ubíhajícími dny nás z toho omylu vyvedla. (úsměv)
 
Dalo ti mistrovství motivaci do další práce, jaké jsou tvé cíle pro sezónu 2013/2014?
Nejen motivaci, ale především jsem nasbírala hodně nových zkušeností. Mým cílem je se probojovat na ME U17 a snaha o co nejlepší výsledek, protože myslím, že v deblu nějaká ta šance je.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading