logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Deset důvodů, které povýšily turnaj na šampionát.

Nejen za života Járy Cimrmana na přelomu devatenáctého a dvacátého století, ale i dnes platí „nepochválíš-li se sám, nikdo jiný to za tebe neudělá“. Ale 50. Mistrovství České republiky stojí za pochvalu, už pro deset důvodů, které povýšily turnaj na šampionát.1) Mistrovství mělo pravděpodobně největší propagaci směřující k veřejnosti, pro odbornou veřejnost byla zajištěna zcela jistě největší propagace v historii czechbadmintonu.

2) Jak známo, teenageři a lidé okolo dvaceti let nejradši sdělují své pocity heslovitě, prostřednictvím jednoduchých krátkých vět. Proto bylo poprvé o mistrovství referováno na sociálních sítích typu Twitter či Facebook.

3) Rovněž poprvé jste se na národní mistrovství mohli dívat živě, aniž byste navštívili halu. Internetové vysílání ze tří kurtů v pátek a sobotu a z finálového dvorce v neděli bylo navíc podpořeno krátkými videi na youtube.

4) Premiérové bylo rovněž zařazení moderátora po všechny tři dny mistrovství.

5) A další prvenství. Turnaj měl svého oficiálního novináře a fotografa, kteří průběžně a hlavně rychle a aktuálně zásobili čtenáře články a fotografiemi.

6) V průběhu mistrovství se uskutečnilo vyhlášení nejlepšího badmintonisty roku 2009 způsobem, který byl bez nadsázky nazván pětihvězdičkovým.

7) Na turnaji byl premiérově představen systém vkládání výsledků na internet ihned po dohrání jednotlivých zápasů. S tímto programem byla spojen i časový rozpis jednotlivých zápasů, který byl promítán na projekční plátno.

8) Pro hráče byly v hale připraveny notebooky s připojením na internet, byl k dispozici fyzioterapeut a také možnost nechat se zdarma ostříhat.

9) A hráči za to všechny přítomné - především v sobotu byla hala téměř až přeplněná diváky - odměnili výbornými výkony. Suverenita Petra Koukala a Kristíny Ludíkové, deblové výkony Jakuba Bitmana a Pavla Drančáka, dvě stříbrné Tomáše Kopřivy nebo druhá nejmladší vítězka v historii mistrovství Alžběta Bášová, to byly vrcholy šampionátu.

10) A to vůbec nejdůležitější. 50. Mistrovství České republiky bylo po všech stránkách precizně a na výši připraveno. Sláva vítězů, čest poraženým a uznání pořadatelům!

PS: Pokud by vás zajímal osobnější pohled do zákulisí přípravy mistrovství, přečtěte si článek na mých stránkách.

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading