Toto je starý web.

Deset důvodů proč sledovat mistrovství světa

1)  Jak se bude dařit českým hráčům?
Pět pokusů na postup do druhého kola, kolik z nich vyjde? Ve dvouhře mužů (Jan Vondra a Petr Koukal) to bude těžké, ve čtyřhře (bratři Kopřivové) téměř nemožné, větší šance na vítězný zápas se dává dívkám ve čtyřhře (Alžběta Bášová – Šárka Křížková), ta největší Kristíně Ludíkové proti Američance Reně Wang; ale nedávná historie Kristínu varuje, před třemi lety prohrála v prvním kole Martina Benešová rovněž s Američankou asijského původu Evou Lee.

2) Obhájí Dánové Thomas Laybourn a Kamilla Rytter Juhl titul ve smíšené čtyřhře?
Při současné asijské nadvládě nad světovým badmintonem byl jejich titul v Hajdarábádu překvapením. Zvítězili z pozice nasazených sedmiček, v Paříži budou obhajovat z pozice druhých nasazených.

3) Kdo překvapí?
Na každém mistrovství světa dojde na překvapení. Před třemi lety se do finále čtyřhry mužů dostal až třináctý nasazený pár, loni Dánové brali medaile ve smíšené čtyřhře ze šesté a sedmé pozice. Ale na překvapení může dojít už v prvním kole. Loni se jeden ze spolufavoritů a obhájce stříbrné medaile Číňan Bao Chunlai loučil už v prvním kole!

4) Získá Lin Dan čtvrtý titul mistra světa v řadě?
Vítěz předchozích tří světových šampionátů nemá těžký los, pokud zvládne těžké semifinále a finále, může uspět i počtvrté. A definitivně se stane legendou světového badmintonu.

5) Jak si povedou evropští „veteráni“ Peter Hoeg Gade (33 let), Lars Paaske (34 let) – Jonas Rasmussen (32 let), Nathan Robertson (33 let), Anthony Clark (32 let), Tine Baun (31 let) a Pi Hongyan (31 let)?
Mimořádně silná generace je pomalu na ústupu. Jedna z posledních šancí se otevírá v Paříži. Přidají do svých sbírek další medaili ze světového šampionátu?

Bude mít Anthony Clark důvod k podobné radosti jako na mistrovství světa v Madridu v roce 2006, kde získal dvě stříbrné medaile?

6) Která z Wang bude nejlepší?
Čtyři Číňanky, čtyři Wang, čtyři z největších favoritek dvouhry žen. Limitem čínských singlistek je nezkušenost a tradiční „tlak na pilu“ ze strany vedení. Neuspěješ? Příště už nemusíš jet!

7) Bude plno?
Pořadatelé dva týdny před mistrovstvím oznamovali 90 % prodaných vstupenek. Naplní se každý den hala Stade Pierre de Coubertin téměř 4000 diváky?

8) Kolik získá Čína titulů?
Šéftrenér čínské reprezentace Li Yongbo se nechal slyšet, že tři zlaté budou stačit. Ve čtyřhře žen je téměř jasno, ve dvouhře žen a mužů polojasno. Uspávající taktika? Samozřejmě, čínskému výběru jde vždy o full house, pět zlatých medailí!

9) Co ovlivní letošní šampionát?
V Indii byla hlavní diskutovanou otázkou bezpečnost, předtím v Malajsii obtížné klimatické podmínky. Co turnaj ovlivní ve Francii?

10) Využijí Evropané svou šanci?
Otázka napříč všemi předchozími. Využijí svou šanci čeští hráči, Francie jako pořadatel a pomalu odcházející, ale stále silná družina evropských hráčů? Když se světový šampionát hrál naposledy v Evropě (Madrid 2006), dva anglické páry byly ve finále, tři dvojice v mužské čtyřhře dosáhli na medaili a ve dvouhře žen si pro bronz došly Němky Xu a Overzier.