logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Česká republika vs. Rusko: Zbytečná krutost.

Velmi těžká zkouška čeká dnes od 18:00 na naše juniorské reprezentanty na mistrovství Evropy družstev. Favorizovaný tým Ruska může ve svých ambicích myslet vysoko a na český tým nasadila svou nejlepší sestavu.
 

 
Po dvou utkáních je skóre českého týmu vyrovnané. Po výhře nad Norskem přišla porážka s Bulharskem. Postup ze skupiny je už jen v rovině teorie, proto mohou naši reprezentanti hrát uvolněně a brát toto utkání jako velmi dobrou prověrku před turnajem jednotlivců, který začíná v úterý odpoledne.

Jak se utkání vyvíjelo?

18:40 - Oba čeští singlisté vyhráli první set, bojovali se silnými ruskými soupeři, ale nakonec po třech setech odcházeli poraženi. Konečné skóre však v žádném případě neodpovídá předvedeným výkonům, a to obzvlášť v případě Milana Ludíka. Český singlista si v zápase s nejlepším Rusem, který je v soutěži jednotlivců nasazen jako 5/8, sáhl na dno svých sil. Gračev byl na tom obdobně. Zvítězil ten lepší, Milan Ludík ale předvedl velmi dobrý výkon a vyslal svým soupeřům jasný signál - na soutěž jednotlivců je připraven!

19:10 - Po třech zápasech je hotovo. Ruský tým se může spolehout na kvalitu v každé disciplíně, což páru Lucie Havlová - Alžběta Bášová názorně ukázala dvojice Červjakova - Korobejnikova, v individuálním turnaji nasazené jedničky ve čtyřhře dívek.

19:35 - Adam Mendrek s Ivo Stoklasem se soupeři drželi krok jen v úvodu obou setů. Získá čestný bod alespoň smíšená čtyřhra?

20:05 - Zápornou odpověď na předchozí otázku dal ruský pár Gračev - Červjakova, který naší dvojici Milan Ludík - Alžběta Bášová porazil ve dvou setech.
Porážka 0:5? S odkazem na výtečný film od bratrů Coenů je to od Rusů až zbytečná krutost.
Soutěž družstev je pro český tým minulostí, s jednou výhrou a dvěma porážkami obsadí ve skupině třetí místo a konečné patnácté.
 
Česká republika vs. Rusko 0:5

Lucie Havlová vs. Romina Gabdullina 22:20, 13:21 a 11:21

Milan Ludík vs. Denis Gračev 21:17, 15:21 a 10:21
 
Lucie Havlová, Alžběta Bášová vs. Anastasia Červjakova, Maria Korobejnikova 15:21 a 10:21
 
Adam Mendrek, Ivo Stoklas vs. Anatolij Jarcev, Dmitrij Balandin 14:21 a 14:21
 
Milan Ludík, Alžběta Bášová vs. Denis Gračev, Anastasia Červjakova 15:21 a 16:21

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading