logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Do Síně slávy ČBaS byl uveden Mojmír Hnilica

Během slavnostního večera při mistrovství republiky v Plzni, který proběhl v sobotu v restauraci Alfa, byly vyhlášeny výsledky ankety Badmintonista roku 2019. Do Síně slávy byl uveden zakladatel rozhodcovské tradice v ČR Mojmír Hnilica.

V anketě (kromě Síně slávy) hlasovali svazoví činovníci, ale i vedoucí extraligových a prvoligových družstev. Podívejte se, koho vybrali, a přečtěte si krátké medailonky vítězů.

Badmintonista roku: Jakub Bitman

V roce 2019 spolu s mixovou partnerkou Alžbětou Bášovou završili desítku titulů z mistrovství republiky v řadě, což se doposud nikomu v historii českého badmintonu nepodařilo. Jakub spolu s Alžbětou se rovněž kvalifikovali na Evropské hry v Minsku a mistrovství světa v Basileji. Společnou mezinárodní kariéru ukončili stylově – vítězstvím na Czech Open v Brně. 

Badmintonistka roku: Alžběta Bášová

Bětka spolu se svým partnerem ve smíšené čtyřhře Jakubem Bitmanem dosáhla již zmíněného historického zápisu – deseti titulů z mistrovství republiky v řadě. K tomu vloni zde v Plzni vyhrála i v dámské čtyřhře, kde byla její partnerkou Michaela Fuchsová. Bášová s Bitmanem si zahráli i na Evropských hrách i mistrovství světa a na podzim vyhráli společně i Czech Open v Brně.

Junior roku: Tomáš Švejda

Spolu s deblovým partnerem Jaromírem Janáčkem v roce 2019 získali svůj první titul mistrů republiky dospělých a dařilo se jim i v zahraničí. Vyhráli například mezinárodní mistrovství Slovinska a společně se kvalifikovali na Evropské hry i mistrovství světa. Švejda byl členem úspěšného českého týmu na juniorském šampionátu v Kazani, kde Češi v soutěži družstev získali hodnotné sedmnácté místo.
Mojmír Hnilica na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. Foto: Badmintonphoto.

Juniorka roku: Tallulah Sharleen Van Coppenolle

Van Coppenolle vloni získala mistrovský double, když opanovala MČR U17 i U19. Na šampionátu do 17 let přidala i titul ve smíšené čtyřhře s Janem Janoštíkem. Spolu s Janoštíkem vyhráli i mezinárodní mistrovství Polska do 17 let. Jde rovněž o členku družstva, které se probojovalo do čtvrtfinále mistrovství Evropy U17 v Polsku, na témže turnaji v jednotlivcích Van Coppenolle těsně prohrála s pozdější finalistkou.

Počin roku: Zlatý pár Bitman, Bášová

Viz úspěchy obou hráčů výše.

Trenér roku: Radek Votava

Trenér deblových jedniček a mistrů republiky z loňska Jaromíra Janáčka s Tomášem Švejdou, kteří vloni startovali na Evropských hrách i mistrovství světa v Basileji a společně vyhráli mezinárodní mistrovství Slovinska.

Síň slávy: Mojmír Hnilica

Mojmír Hnilica je jedním z nejvýznamnějších a nejzkušenějších badmintonových rozhodčí na světě, o čemž svědčí i jeho působení na několika olympijských hrách i největších světových turnajích. Hnilica je zakladatelem rozhodcovské tradice v České republice a jméno si vydobyl mnohaletým působením ve vysokých funkcích v Badminton Europe.

Hnilica spolu s manželkou v roce 2009 adoptovali půroční holčičku z Demokratické republiky Kongo, která od té doby vyrůstá v Čechách. To je dle Mojmírových slov největší počin v jeho životě.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading