logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Druhý den ME U15 v Liévinu: ve hře zůstává šestice českých juniorů, Krulová proti nasazené Dánce

V sobotu pokračuje mistrovství Evropy U15 v Liévinu. Přečtěte si, jak dosavadní výkony českých hráčů hodnotí trenéři Tomáš Krajča a Markéta Osičková.

Výsledky sobotních zápasů na ME najdete zde.

Reprezentanti U15 dorazili do místa konání ME s dvoudenním předstihem. Díky tomu měli možnost držet palce a fandit týmům mužů a žen, poznat prostředí haly a jejího okolí, zvyknout si na atmosféru velké akce a také se rozehrát na společných trénincích.

Program prvního hracího dne zahrnoval více než stovku zápasů, ale turnaj hladce odsýpal a hráči chodili na kurty dokonce s časovým předstihem. O to větší výzva být včas připraven, rozcvičen a motivován. Ze společných campů v Nymburce mají hráči nastavené individuální rozcvičovací rutiny, které jim pomáhají být optimálně naladěni do zápasů.

V pátek jsme splnili zápasy, které bychom mohli nazvat "povinnými" - Lucie Krulová proti soupeřce z Arménie a Vašek Simon proti běhavému a rychlému soupeři z Kypru. Stejně jako Vašek hrál na tři sety úvodní kolo singlu i Honza, který šikovného rakouského soupeře udolal útočným pojetím. Velmi těžký los měla Bára Bursová, nasazená francouzská soupeřka se sice dala přehrát, nikoli však přehrávat a Báře se prakticky nepodařilo bodovat z vlastního podání.

Do hry se dostaly tři ze čtyř našich párů. Neúspěšní byli Adam Srnec s Vaškem Simonem. Po jednoznačném prvním setu se dokázali herně zvednout a udržet hru na slabším hráčem ze soupeřovy dvojice. Nadějně rozjetý třetí set však umožnili soupeřům srovnat a v koncovce za stavu 19:19 přišly dvě nevynucené chyby.
Reprezentační tým U15 na mistrovství Evropy ve Francii. 

Jistou hrou a kvalitním deblovým pojetím se prezentovaly Kačky Koliášová a Osladilová. Porazily tak dvojici z Polska, přičemž během zápasu nebylo pochyb o jejich herní převaze. Do druhého kola smíšené čtyřhry se probojovali i Kačka Koliášová s Honzou Ptáčkem, na kurtu bojovali nejen s estonskými soupeři, ale i sami se sebou, avšak s dobrým koncem.

Večer zakončily první turnajový den zápasy singlů – Češi dokonce zavírali tělocvičnu, když poslední dva na kurtu byli Vašek Simon a Lucka Krulová. Ještě před nimi ukončil své působení v soutěži Honza Ptáček, který proti maďarskému soupeři doslova "vypadl z role" dominantního, agresivního a rychlého hráče, nedokázal se soustředit jen na hru a zklidnit, v emocích pak kupil chyby.

Vašek Simon hrál proti levorukému soupeři ze Švédska, podal bojovný a kvalitní výkon, avšak nechal se zaskočit změnou – zrychlením soupeřova podání a množstvím zadržených příjmů. Velkým zážitkem na konec dne byl singl Lucky, která ukázala všem v hale význam hesel z motivačních plakátů, bojovala jako lvice a kvalitní soupeřku z Anglie porazila jednoznačně ve dvou setech. Zítra ji čeká hráčka z další badmintonové velmoci – Dánska, věříme, že i nasazenou hráčku 5/8 dokáže minimálně hodně potrápit.

Tomáš Krajča a Markéta Osičková

Záznamy některých zápasů si můžete přehrát zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading