logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Dvě GPA najednou rovná se dvojnásobek hráčů i medailistů. Komu patřil mamutí badmintonový víkend ve Štěrboholech?

Ambiciózní pořadatelskou akcí oddílu SK Hamr bylo o tomto víkendu pořádání dvou GPA současně. V Praze-Štěrboholech se na šesti kurtech hrál úvodní republikový turnaj kategorie U19, na dalších šesti pak bojovali o první letošní vavříny třináctiletí. Kdo uspěl?

V U19 se ve dvouhře celkem překvapivě ke zlatu probil Adam Ehm, jenž se již delší dobu profiluje hlavně jako párař. Čtvrtfinále proti Tomáši Paterovi, semifinále proti Jiřímu Derkovi i finále s Matějem Rzeplinským bylo třísetové. Rzeplinski musel vítězství Ehmovi přepustit po velmi těsném výsledku 19:21, 21:18 a 18:21.

Adam Ehm si zahrál o víkendu skutečně spoustu badmintonu, kromě vítězství ve dvouhře se ještě dostal do finále v deblu i mixu. V obou zápasech ale našel přemožitele v Tadeáši Brázdovi.
Ve Štěrboholech se konala dvě mládežnická GPA najednou. Foto: Miroslav Loskot.

Ten si spravil chuť po brzkém vypadnutí v singlu a ve čtyřhře spolu s Martinem Dostálem porazil v souboji prvního a druhého nasazeného páru Ehma s Derkou (21:17 a 21:14), když chvíli před tím v mixu spolu s Adélou Chadimovou taktéž v zápase mezi prvními i druhými nasazenými udolali Ehma s Kateřinou Valentovou poměrem 21:12, 19:21 a 21:17. Tadeáš Brázda je tedy se dvěma zlaty nejúspěšnějším hráčem GPA U19 v Praze. 

Mezi dívkami žádná na podobný úspěch nedosáhla, dvě zlata ale putují do rodiny Šilhavých. Radka Šilhavá z pozice turnajové dvojky ovládla dvouhru (finále jí skrečovala Soňa Hořínková) a mladší Klára spolu s Martinou Ševčíkovou (obě ročník 2004, tedy ještě kategorie U17) zase triumfovala ve čtyřhře. Finálovými soupeřkami jim byly sestry Markéta a Anna Natálie Kohoutovy (výsledek 21:16, 18:21 a 21:11 pro Šilhavou se Ševčíkovou). Šlo o střet dvou nenasazených párů.

Výsledky GPA U19 ve Štěrboholech najdete zde.

Vítězové čtyřhry na GPA U19. Foto: Miroslav Loskot.

V hale, kde se v roce 2017 konalo mistrovství Evropy U17 a o pár měsíců později i MČR dospělých, je opravdu prostorno, a tak nikterak nevadilo, že na dalších šesti kurtech se vedle svých starších kolegů prali o cenné výsledky hráči kategorie U13. Mezi nimi už pobíhají i ratolesti dřívějších reprezentantů a špičkových domácích hráčů a tím i nositelé tradičních českých badmintonových jmen.

Dva vavříny získaly a nejúspěšnějšími hráčkami se staly Erika Osičková a Amélie Maixnerová. Maixnerová vyhrála dvouhru dívek, když ve finále porazila Štěpánku Nýdrlovou jednoznačně 21:8 a 21:13, a spolu s Osičkovou i čtyřhru dívek. Finálové soupeřky a první nasazené Lucie Tománková a Adéla Turoňová bojovaly celé tři sety a prohrály až výsledkem 21:23, 21:17 a 15:21.
Medailisté chlapecké dvouhry U13. Foto: Miroslav Loskot.

Osičková přidala druhé zlato po boku Lukáše Thora v mixu, který je v této kategorii často stále spíše čtyřhrou. Thor s Osičkovou porazili ve finále Kryštofa Ježka a Adélu Turoňovou 21:18 a 21:7.

Dvouhru chlapců ovládl Daniel Ryšánek, jenž jako nasazená dvojka celkem jasně ve finále přehrál jedničku Kryštofa Coufala (21:9, 21:12). Coufalovi se povedla odveta ve čtyřhře, kde po boku Filipa Titěry udolali singlového a mixového šampióna (=Ryšánka s Thorem) po nervy drásajícím průběhu až 21:14, 16:21 a 24:22!

Výsledky GPA U13 najdete zde. 

"Společný turnaj byl skutečně zajímavou motivací pro obě kategorie, mladší měli dva dny vedle sebe vzory a starší se opravdu snažili těmi vzory na kurtě být jak herně, tak chováním. Opravdu super," zhodnotil premiéru podobné akce hlavní pořadatel a vrchní rozhodčí Miroslav Loskot.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading