logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Dvouhra mužů: Koukal vítězí a podporuje Solibad!

Stejně jako loni nastoupili k finálovému utkání dvouhry mužů Petr Koukal a Tomáš Kopřiva. Protagonisté jsou stejní, okolnosti zápasu se ale razantně změnili.

Zdravotní problémy Petra Koukala, které byly úspěšně ukončeny na konci roku 2010, jsou už notoricky známé. Do roku s jedničkami na konci se česká jednička vrhla s novým sponzorem za zády i novým sestřihem. Pátý titul mistra republiky by byl první splněnou metou po návratu na kurty.

Turnajovým pavoukem prošel Koukal s přehledem sobě vlastním a do finále vstoupil jako favorit. Tomáš Kopřiva zaváhal hned v úvodním zápase šampionátu - Vícenovi odvracel tři mečboly! Čtvrtfinálový soupeř, druhý nasazený Vondra a před turnajem předpokládaný účastník finále, Kopřivovi pro zranění vzdal. Ale takový je sport.

V prvním setu se Koukal ujal vedení 11:3. Do setbolu jde muž číslo jedna českého badmintonu za stavu 20:5! Finálové drama se v prvním setu nekoná. I druhý set zůstává v režii Petra Koukala, stav 11:6. Stačí udržet pohodlné vedení a titul je doma.

Ruce nad hlavou v pěst a potlesk pro diváky - to je gesto vítěze! Petr Koukal popáté v řadě opanoval domácí mistrovství. Letošní titul je zase trošku jiný. 

Kolem Petra Koukala se seběhli kameramani, reportéři, fotografové. Mistr republiky draží z empajru vítěznou raketu pro projekt "1000 raket pro Haiti", diváci jsou ve varu a Koukal přihazuje vítězné tričko! Přiklepnuto za 22.000 Kč!

Finále dvouhry mužů
Petr Koukal (1) vs. Tomáš Kopřiva (5/8) 21:7 a 21:11
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading