logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Dvouhra žen: Ratchanok Intanon se stala v osmnácti letech mistryní světa!

V čínském Guangzhou se dnes rozvinul červený koberec - budou se oceňovat nejlepší hráčky ve dvouhře žen 20. mistrovství světa jednotlivců. Ale až po finálovém utkání, ve kterém se střetne domácí Li Xuerui s Thajkou Ratchanok Intanon. 

Finále dvouhry žen na sebe poutá pozornost z několika důvodu. Trochu odlehčeme atmosféru finále - osmnáctiletá Ratchanok Intanon se například může stát první ženou, která vyhraje mistrovství světa s napevno připevněnými rovnátky.  
 


Pokud bychom měli přidat vážnější údaje, potom je třeba zmínit, že obě hráčky mohou přepsat historii. Li se může stát ve dvaadvaceti letech vůbec nejmladší hráčkou, která získá trojkorunu "olympijská vítězka - mistryně světa - první hráčka na světovém žebříčku", pokud zvítězí osmnáctiletá Intanon, vybojuje vůbec první zlatou medaili pro Thajsko.

Vzájemné zápasy hovoří jasně pro Li, z pěti střetnutí vyhrála poslední čtyři, poslední loni v listopadu drtivě 21:12 a 21:9.

Vše šlo podle čínského plánu až do stanu 19:12, kde v Intanon "bouchly saze" a do konce sady vyhrála nad olympijskou vítězkou deset z jedenácti výměn! 22:20 pro thajskou hráčku a finálová zápletka dostává pořádné grády.

Ve druhé sadě byly Intanon blízko zlatému úspěchu, ale koncovka patřila čínské hráčce, když set získala poměrem 21:18 a po 43 minutách hry srovnala účty setů na 1:1.

Třetí set ale Li nezvládla, Intanon sbírala bod za bodem a za stavu 20:14 měla k dispozici slušnou zásobu per se zlatým inkousetem k zápisu do historie. Rozepsala hned to první - a stala se první thajskou mistryní světa v badmintonu!

Finále dvouhry žen na 20. mistrovství světa jednotlivců

Ratchanok Intanon (4., Thajsko) vs. Li Xuerui (1., Čína) vs.  22:20, 18:21 a 21:14
 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading