logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Extraligová neděle definitivně určí čtvrtfinalisty i účastníky baráže, Benátky a Meteor jsou "v klidu"

V neděli od 13:00 čeká na osmičku týmů poslední utkání základní části extraligy. Ta rozhodnou o tom, kdo si v březnu zahraje čtvrtfinále a kdo se popere o extraligovou příslušnost v baráži.
 
Některá místa ve "vyřazovací" části extraligy jsou již nyní obsazena: suverén loňského i letošního ročníku z Benátek nad Jizerou už má jako jediný tým, který neztratil ani bod, účast na Finále play off ve Vinoři zajištěnu. Stejně tak pražský Meteor, jemuž by k postupu postačila i (nepředpokládaná) prohra s Montasem.

Český Krumlov má naopak s pouhými šesti body na posledním místě tabulky jistotu účasti v baráži.

 
Třetí tým tabulky, brněnský FSpS (17 bodů), hraje právě proti Benátkám, navíc na jejich téměř nedobytné půdě. Nicméně akademici se o účast ve čtvrtfinále bát nemusí stejně jako čtvrtá Plzeň, která jede do Krumlova. Velmi interesantní bude však utkání mezi pátým Stavosem a sedmými Klimkovicemi (13 vs. 11 bodů), neboť oba týmy stále nemají účast ve čtvrtfinále "posichrovanou". Toto utkání můžeme pasovat na šlágr posledního kola.

Tým Badminton FSpS MU jede dobývat Benátky nad Jizerou, Foto: Jan Russnák.
 
Shrnuto a podtrženo: Benátky a Meteor mají "pohodu" a mohou si zkoušet varianty pro Finále play off. FSpS a Plzeň si budou chtít co nejvíce vylepšit své postavení v tabulce a dosáhnout na nejvýhodnější pozici pro čtvrtfinále. Stavos, Montas a Klimkovice si zahrají Černého Petra o to, kdo doprovodí Český Krumlov do baráže o udržení.
 
Ze čtvrtého kola extraligy nebude tentokrát žádný živý stream, kamery JAZA pojedou opět až na vybrané utkání čtvrtfinále.
 
4. kolo extraligy - neděle 23. 2. 2020 od 13:00:
TJ Montas Hradec Králové x Sokol Radotín Meteor Praha A Propozice
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou x Badminton FSpS MU A Propozice
SK STAVOS Brno Slatina x TJ Sokol Klimkovice A Propozice
SKB Český Krumlov x BA Plzeň A Propozice
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading