logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Extraligová sobota: Montas zvládl klíčový souboj s Krumlovem, FSpS přetlačilo Klimkovice v nastavení

Jak vypadala sobota na českých extraligových kurtech?

Klimkovice, které v neděli sehrají "televizní utkání" proti Plzni, v sobotu zavítaly do Brna na akademickou půdu FSpS. Ze čtyř možných deblových bodů šly tři za domácími, hosté zase opanovali tři ze čtyř dvouher. Rozhodovat tak za stavu 4:4 musel nastavený zápas, za nějž byla určena smíšená čtyřhra.

Vít Kulíšek s Denisou Šikalovou se postavili proti Jakubu Bitmanovi s Bertou Ausbergerovou a byla z toho bitva jako řemen, hlavně v prvních dvou setech (23:21, 23:25). Třetí set šel už jednoznačně za Kulíškem a Šikalovou, kteří tak FSpS zajistili vítězství 5:4.

Plzeň zajela do Benátek nad Jizerou za suverénem této i předešlé sezóny. Sahala alespoň po bodu, to když Tereza Kobyláková v souboji předloňské a loňské juniorské mistryně sehrála třísetovou bitvu s Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Po výsledku 21:17, 17:21 a 21:15 se nakonec z výhry i svého prvního bodu v dresu Benátek radovala Van Coppenolle.

Po dvou bodech získali za červené Emil Holst a Pawel Smilowski, Benátečtí celkem protočili hned 10 hráčů a ukázali, jak široký je jejich kádr. 8:0 pro obhájce titulu.
Momentka před utkáním FSpS vs. Klimkovice. Foto: Jan Russnák.

Český Krumlov, který tentokrát nemohl využít služeb Hany Milisové, prohrál v jednom z klíčových utkání své sezóny s hradeckým Montasem 3:5 a alespoň prozatím zůstane na posledním místě tabulky. Za Montas bodovali dvakrát Angličan Matthew Nottingham, Alžběta Bášová, jež se do sestavy vrátila po zranění, a Lukáš Holub.

Zajímavostí bylo, že do dvouher v tomto utkání zasáhli i kovaní deblisté: za Krumlov na dvojce mužů Tomáš Švejda a za Montas na dámském singlu Michaela Fuchsová. Ta se utkala s Lucií Černou, která v minulém kole oslavila návrat do extraligy po mateřské pauze.

Pražský Meteor zavítal do Brna, aby zde sehrál utkání se Slatinou. Domácí měli kvůli zranění Martiny Repiské k dispozici pouze jednu ženu, jmenovitě Miu Tarcalovou, a nemohli tak postavit dámský debl. Tento hendikep se Slatině již v průběhu utkání nepodařilo narovnat a prohrála nakonec 2:6. Ze zápisu vyčnívají hlavně dvě třísetové bitvy, v nichž Steffen Rasmussen udolal Jarolíma Vícena (12:21, 21:18, 21:16) a Søren Toft vyzrál na Ondřeje Krále (21:16, 7:21 a 21:14).

Meteor porazil Slatinu na její půdě 6:2.

Pěknou pozvánkou na boje v mužském singlu na nadcházejícím MČR byl střet jedniček obou týmů, v němž Jan Louda přehrál Milana Ludíka: 21:17, 21:19.

Třetí kolo extraligy pokračuje v neděli dalšími čtyřmi utkáními včetně toho mezi Klimkovicemi a Plzní, které poběží živě na Youtube kanálu Czech Badminton, svazovém Facebooku i v aplikaci HbbTV.

3. kolo extraligy:

sobota 18. 1. 2020
SK STAVOS Brno Slatina x Sokol Radotín Meteor Praha A 2:6
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou x BA Plzeň 8:0
SKB Český Krumlov x TJ Montas Hradec Králové 3:5
Badminton FSpS MU A x TJ Sokol Klimkovice A 5:4

Čtěte také:

Třetí kolo extraligy přinese další bitvu o Brno, kamery jedou do Klimkovic na utkání s Plzní
Hvězdy extraligy se představují: Dán Rasmus Kjaer chce do světové špičky a chválí atmosféru v Česku
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading