logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

German Junior v Berlíně očima reprezentačního trenéra Michala Turoně

Další společnou akcí reprezentace U19 v přípravě na MEJ 2020 byl jeden z největších juniorských turnajů na světě, German Junior v Berlíně. Náš tým absolvoval první společný výjezd v novém složení. Jaké byly čtyři dny našich reprezentantů očima trenéra Michala Turoně?

"V turnajovém plánu pro reprezentanty U19 jsme se od letošní sezóny zaměřili na starty na velkých juniorských turnajích a turnajích kategorie dospělých. Věříme, že pravidelná konfrontace se špičkovým světovým a evropským badmintonem je nejlepší přípravou na MEJ a současně obrovskou inspirací do práce.

Jsme moc rádi, že spolu tým mohl strávit společný čas, jeho soudržnost je základní předpoklad úspěchu.

Z mého pohledu se nám dařilo. Skvělá byla výhra Tallu Van Coppenolle nad nasazenou Dánkou a postup do osmifinále. Potěšily mě třísetové zápasy Kačky Zuzákové v singlu proti dánské hráčce, Kačky s Luckou Krpatovou proti Korejkám a Honzy Janoštíka s Tallu proti Indonésanům.

Na German Junior se představila i Kateřina Mikelová. Foto: Lenka Johánková.


Těžké a mnohdy vyrovnané zápasy se špičkovými soupeři jsou tím nejlepším tréninkem a zároveň motivací do další práce. Se všemi hráči jsme jejich zápasy rozebrali a dali si cíle a úkoly do dalšího tréninku.

Další společnou zastávkou bude KaBaL International v Karviné a společná příprava na kempu v Nymburku na konci měsíce."

Michal Turoň,
reprezentační trenér U19

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading