logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Foto: Lenka Johánková.

German Junior: v brutální konkurenci se stále drží šestice Čechů vedená Van Coppenolle

Tallulah Sharleen Van Coppenolle je na German Junior v Berlíně, jednom z nejlépe obsazených juniorských turnajů na světě, stále ve hře ve dvou disciplínách. Sekunduje jí i dalších pět Čechů.

Nutno podotknout, že v mixu Van Coppenolle spolu s Janem Janoštíkem postoupili už mezi 32 nejlepších párů bez boje, po prvním volném kole jim skrečovali Angličané Taylor a Chaudhari. Stejně tak, tedy bez sehraného zápasu, do kola druhého proklouzli i Martin Dostál s Lucií Krpatovou. To Jakub Reichman s Martinou Ševčíkovou si museli postup – zatím do "čtyřiašedesátky" – vybojovat proti slovenskému páru Karpjak, Chmurovičová (21:16, 21:15).

Ve dvouhře Van Coppenolle musela po prvním kole a vítězství nad Rakušankou Schneider (21:9, 21:11) sehrát třísetovou bitvu proti týmové kolegyni Soně Hořínkové. Repríza loňského finále MČR do 17 i 19 let vyzněla opět pro mistryni v obou kategoriích, Van Coppenolle zvítězila 13:21, 21:8 a 21:16. Velká škoda, že patnáctá nasazená Kateřina Zuzáková těsně nestačila na Dánku Ryberg, s níž prohrála 21:17, 16:21 a 19:21 a mezi 32 nejlepších singlistek se nepodívá.

Ve dvouhře chlapců zástupce ve třetím kole nemáme. Alespoň jeden zápas v nesmírně nabušeném startovním poli vybojovali Dominik Kopřiva a Martin Dostál, Jan Janoštík v prvním kole nestačil ve dvou těsných setech na Srba Sergeje Lukiče (21:23, 19:21).

V ani jedné ze čtyřher jsme se českého vítězství nedočkali, oceňme proto aspoň set, který Lucie Krpatová s Kateřinou Zuzákovou vzaly Korejkám.

Výsledky German Junior najdete zde.

Na Youtube běží stream alespoň z jednoho kurtu, sledujte jej zde. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading