logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

GPA Memoriál K. Holobradého: Drančák a Holub nejúspěšnějšími hráči turnaje, ve dvouhrách vítězí Král s Milovou

Další ze série celostátních turnajů pro dospělé je již minulostí. Na Memoriálu Konstantina Holobradého, tradičním pražském "áčku", se na stupně vítězů postavilo pestřejší složení, než tomu bylo například na zářijovém Benáteckém poháru. Nejúspěšnějšími hráči turnaje se stávají s jedním zlatem a jedním stříbrem Pavel Drančák a Lukáš Holub.

Stálice domácí deblové scény Pavel Drančák si připisuje další vítězství ve smíšené čtyřhře, ve které ve finále společně s Magdalénou Lajdovou porazil svého deblového spoluhráče Michala Hubáčka hrajícího s Denisou Šikalovou. Skóre finálového zápasu bylo jednoznačné, a to 21:10 a 21:15.

Finalisté smíšené čtyřhry. Foto: Anna Vyšehradská.
 
Pro obě dámy a nasazené turnajové jedničky ve čtyřhře žen tak finálová účast mohla být pomyslnou náplastí za nepříliš povedené čtvrtfinále deblu, ve kterém překvapivě prohrály s Dominikou Budzelovou a Anežkou Nováčkovou 17:21, 21:10 a 18:21.
 
K této disciplíně se váže ještě jedna zajímavost: Lucie Černá hlásí comeback na kurty! Společně s Hanou Milisovou, s níž dříve této disciplíně v ČR kralovala, v semifinále vyřadila právě Budzelovou s Nováčkovou. Ve finále již Černá s Milisovou nestačily na nedávné účastnice mistrovství světa juniorů Kateřinu Zuzákovou a Lucii Krpatovou, které zvítězily 21:18 a 21:8.
 
Dramatické a emotivní chvilky nastaly ve čtyřhře mužů. V té totiž po druhé zlaté medaili sahal opět Drančák s Michalem Hubáčkem. Tentokrát jim ale vystavil stopku netradiční pár Jakub Bitman a Lukáš Holub a bylo z toho stříbro.

Vítězové dvouhry mužů. Foto: Anna Vyšehradská.

V třísetové bitvě se tak proti sobě utkali bývalí spoluhráči, kteří bok po boku dosáhli na pět titulů mistrů ČR. A aby toho nebylo málo, Holub v předchozím semifinálovém zápase dvouhry mužů porazil právě Jakuba Bitmana 30:28, 16:21 a 21:19.
 
V takto delikátním finále pánské čtyřhry nakonec Jakub Bitman s Lukášem Holubem porazili pár Pavel Drančák, Michal Hubáček 22:20, 13:21 a 21:19.
 
O co dramatičtější a provázanější byly párové disciplíny, o to jednoznačnější byly naopak dvouhry. V nich si pro zlaté medaile dokráčeli tréninkoví spoluhráči Sabina Milová a Jiří Král. 

Finalistky dvouhry žen. Foto: Anna Vyšehradská.
 
Oba hráči prošli celým turnajem bez většího zaváhání, nebo dokonce ztráty setu. S ohledem na skóre a průběh hry tak na pohled nejvyrovnanější utkání bylo pro Krále hned to úvodní proti Jarolímu Vícenovi (21:18, 21:19). 
 
Ve finále pak Král porazil Lukáše Holuba 21:15 a 21:14. 
 
Sabina Milová nejvíce bodů povolila v semifinále Tereze Kobylákové (21:18, 21:16). Ve finále Milová zvítězila nad Janou Adámkovou 21:13 a 21:14.
 
Celkové výsledky GPA Memoriálu K. Holobradého naleznete zde.
 
 
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading