logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Hlavní pořadatel MČR Tomáš Knopp: "Chceme zopakovat plné hlediště a velkou sledovanost na streamu. Pro diváky máme tomboly, kvízy i pizza show"

Už jen hodiny zbývají do vypuknutí mistrovství republiky dospělých v Plzni. Posledním, koho zbývá vyzpovídat, je hlava organizačního týmu a předseda Západočeského badmintonového svazu Tomáš Knopp.

Netradiční otázka na úvod: na co se po letošním šampionátu v Plzni bude podle tebe nejvíce vzpomínat?
Doufám, že na skvělý badminton a dobře zorganizovaný turnaj. No a taky asi na tu "pizza show" (smích). 

MČR bylo v Plzni i vloni, v čem bude letos jiné a v čem naopak chcete na loňský ročník navázat?
Žádné velké změny letos nečekejte. V loňském roce jsme měli mnohem více času na přípravu a více peněz na propagaci, takže budeme rádi, když zopakujeme skoro plné sobotní a nedělní divácké hlediště a velkou sledovanost na streamu.     

V jaké jste nyní fázi příprav? Jsou přípravy snadnější než vloni?
Samozřejmě jsme v závěrečné fázi přípravy, to znamená spánek maximálně 4 hodiny… Oproti loňsku v některých přípravách šetříme čas, ale vždy se vyskytnou nové a nečekané problémy. Jen pro zajímavost, minulý týden v hale vyhořela zvuková aparatura a ještě do včerejška to vypadalo, že budeme muset zajistit externí reproduktory s mix pultem. Ale takových drobností a komplikací má každý pořadatel velkých akcí vždy hodně a musí je umět operativně, a hlavně rychle řešit. Nikdy nejde mít vše dokonale připravené.

Tomáš Knopp a Michaela Bencová na loňském MČR. Foto: Lenka Johánková.

Jaký doprovodný program pro diváky, ale i hráče během turnaje chystáte? Na co bys diváky nalákal?
Pro diváky je připravena každý den jedna tombola a každé 2 hodiny kvízové soutěže o badmintonové vybavení a pizzy. No a když už jsem zmínil tu pizzu, tak nesmím zapomenout na "pizza show", která proběhne v sobotu o přestávce před semifinále. Podrobnosti najdete v programu na turnajovém webu  www.badminton-plzen.cz. Zúčastnit se mohou samozřejmě i hráči, ale doporučuji to jen těm, co už nebudou hrát (smích).

Na jakého hráče či disciplínu se ty osobně nejvíce těšíš a proč?
Těším se na všechny disciplíny, ale přiznám se, že nejvíce budu sledovat dvouhru mužů, protože tam má Plzeň největší šanci na medaili. A asi jako většina badmintonových fanoušků jsem zvědavý, zda Kuba Bitman s Bětkou Bášovou dají v mixu "11".

Kdo je tvým "černým koněm", jenž by mohl uspět prognózám navzdory?
V párových disciplínách z nenasazených hráčů moc "černých koňů" nevidím, ale bude zajímavé sledovat, kam až se ve dvouhře mužů dostane nenasazený Ondřej Král. 

Nastiň, prosím, koncept sobotního společenského večera s vyhlášením ankety Badmintonista roku. 
Společenský večer je asi pro každého pořadatele MČR taková noční můra turnaje. My jsme to letos pojali více do volné zábavy, takže po oficiální části a vyhlášení ankety Badmintonista roku 2019 přijde na řadu kapela Veroniky Kyzlíkové a bude hrát k tanci a poslechu až do konce večera. Lístků je ještě dostatek a cena 100 Kč je spíše symbolická, takže pokud nevíte, co se sobotním večerem, přijďte ho strávit s badmintonem!

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading