logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Hodnocení výsledků Kristíny Gavnholt a Petra Koukala na olympijských hrách.

Hodnocení olympijského turnaje musíme začít českými hráči. Druhá účast za sebou na olympijských hrách v podání Kristíny Gavnholt a Petra Koukala, to je velký úspěch českého badmintonu a na hrách jej ještě zvýraznili!


Český tým v Londýně: Ladislav Vorel, Kristína Gavnholt, Petr Koukal a Zdeněk Musil.
 
Kristína Gavnholt sehrála další výborný turnaj. V prvním setu olympijského turnaje byla až do samotné koncovky první sady vyrovnanou soupeřkou světové šestce Juliane Schenk, ale nakonec na favorizovanou Němku nestačila. K vítězství ale dovedla druhý duel, když po čtyřech porážkách vůbec poprvé v kariéře zdolala Ukrajinku Larisu Grigu. Konečné dělené 17. místo – obhajoba umístění z Pekingu, včetně bilance jednoho vítězství a jedné porážky – můžeme brát jako další krok k potvrzení příslušnosti Kristíny Gavnholt k širší světové špičce.
 
Podívejme se na výsledek české hráčky z evropského pohledu.
 
Pokud bychom brali pouze výsledky evropských hráček, byla by česká reprezentantka na děleném pátém místě! Před ní se umístily pouze čtyři singlistky, pro které to byly s velkou pravděpodobností poslední hry – Dánka Baun, Francouzka Pi, Nizozemka Yao a Němka Schenk, nejmladší z této sestavy, když i jí bude na podzim třicet let.
 
Pokud Kristína Gavnholt vydrží ve svém tréninkovém úsilí a postupně zlepšujících se výkonech, nezraní se a bude jí přát sportovní štěstí, potom by právě ona měla například se Španělkou Marin nebo Němkou Konon patřit k nejlepším evropským hráčkám následujícího čtyřletého olympijského období, zakončeného v roce 2016 hrami v brazilském městě Rio de Jainero.
 
U Petra Koukala zaujal především silný olympijský příběh. V posledních dvou letech překonal rakovinu varlat, až po odhláškách soupeřů nakonec pronikl na poslední chvíli na olympijské hry, kde se mu dostalo cti nést při zahájení her českou vlajku.
 
Samotné výkony Petra Koukala byly značně rozdílné. Po bídné hře proti Taufiku Hidayatovi ukázal Koukal, že badminton hrát rozhodně umí a v duelu se Španělem Pablo Abianem nebyl daleko od vítězství. Po dvou porážkách ve skupině obsadil Petr Koukal dělené 33. místo, na kterém skončil i před čtyřmi lety.
   
Olympijské hry v roce 2016 jsou vzdáleny časem i prostorem, ale vzhledem k věku obou našich olympioniků a stávajícímu kvalifikačnímu systému je pravděpodobné, že Kristína Gavnholt i Petr Koukal budou útočit na třetí olympijskou účast v řadě. A bylo by velmi příjemné, kdyby neútočili sami – ať už máme na mysli podporu badmintonu a našich nejlepších hráčů nebo širší zastoupení českých reprezentantů ve světovém badmintonu.   
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading