logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Hvězdy extraligy se představují: Dán Rasmus Kjaer chce do světové špičky a chválí atmosféru v Česku

Dánský párař Rasmus Kjaer v letošním ročníku extraligy nastupuje v červeném dresu obhájců titulu z Benátek nad Jizerou. Ve svých jedenadvaceti letech má na kontě dva mezinárodní tituly a čtyři stříbra, k tomu třeba bronz z juniorského ME družstev. Kjaer je další hvězdou extraligy, kterou jsme zpovídali.

Rasmusi, jaký příběh stojí za tím, že letos startuješ v české extralize?

Hraji v Dánsku za klub, kde působí i dva hráči nastupující za Benátky. V létě mi jeden z nich řekl o příležitosti také hrát za tento klub a následně se mi ozval manažer týmu Petr Martinec. Petr i ostatní hráči mi pověděli o týmu i extralize a spatřil jsem v tom zajímavou příležitost. Následovala dohoda, a tak jsem teď tady.

Jak se díváš na českou extraligu a atmosféru, která zde panuje? Dá se to nějak porovnat s Dánskem?
Atmosféra je lepší, než jsem čekal. Když hrajeme venku, bývá tam celkem dost diváků, a doma máme skvělé fanoušky pokaždé. V Dánsku je diváků vice, ale všiml jsem si, že ti zdejší jsou hlučnější. Takže atmosféra je odlišná od té v Dánsku. Je tu méně lidí, ale celkově je to intenzivnější.

Benátky prošly loňskou sezónou bez porážky a i letos jsou zatím velmi úspěšné. Co považuješ za vaše největší zbraně? Cílem pro tým je další titul, předpokládám?
Naší silou je podle mě to, že máme hodně dobrých hráčů na všech postech. Nemáme příliš slabin, což nás činí těžko porazitelnými. Samozřejmě jsou tu i jiné dobré týmy, ale ambice je určitě znovu ligu vyhrát. Pokud budeme předvádět každý své maximum, máme velmi dobrou šanci.
Rasmus Kjaer v extralize nastupuje často v mixu se svou krajankou Isabellou Nielsen. Foto: František Stýblo.

Jakých svých kariérních úspěchů si nejvíce ceníš? A jaké máš největší cíle?
Měl jsem dobrou juniorskou kariéru a uspěl na národních i evropských šampionátech. V dospělých jsem vyhrál turnaje kategorie International Series, ale za největší úspěchy považuji asi dvě finále na Austrian Open a Spanish International v loňském roce, které byly o úroveň výše – International Challenge. Chtěl bych během kariéry dosáhnout na pozici jednoho z nejlepších deblistů na světě, který se bude prát o velké trofeje.

Měl jsi během působení v extralize čas navštívit nějaké z českých pamětihodností? Jak se ti vůbec líbí naše země?
Během extraligových víkendů jsem moc času na prohlídku zajímavých míst neměl, ale už jsem tady hrál turnaje dříve. Tehdy jsem čas měl. Praha je jedním z mých nejoblíbenějších měst a mám rád Česko obecně. Lidé jsou tu velmi přátelští a na čas strávený v České republice mám jen dobré vzpomínky.

Je něco vtipného nebo zajímavého, co bys nám prozradil o svém týmu?
Asi mě v tuto chvíli nenapadá nic specifického, ale je opravdu zábava být členem tohoto týmu. Zajímavé určitě je, že je tým složený z hráčů mnoha národností. Je to vždy přínosné, trávit čas s lidmi z různých krajů a kultur.


Čtěte také:

Třetí kolo extraligy přinese další bitvu o Brno, kamery jedou do Klimkovic na utkání s Plzní

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading