logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Saili Rane z Indie. Foto: Badminton Photo.

Hvězdy extraligy se představují: Indka Saili Rane si nejvíce cení 51. místa světa a lidé v Česku jí přijdou milí

Rozhovor s pětadvacetiletou Indkou Saili Rane měl vyjít před 4. kolem extraligy, spojení na trase Praha-Dánsko (kde se Saili připravuje) ale bylo pomalejší, a tak si jej můžete přečíst až nyní. Jak bývalá 51. singlistka světa a vítězka pěti mezinárodních turnajů hodnotí českou extraligu a proč nemohla pomoci Českému Krumlovu v posledních dvou kolech?

Saili, jak ses dostala do české extraligy?
Hraji ligu v Dánsku v Aalborgu a můj tamější spoluhráč Mads Emil Kristensen nastupuje i v české lize právě za Český Krumlov. Myslím, že tam navrhl moje jméno, tak nějak se to asi stalo.

Co si o české extralize myslíš? Dokážeš ji porovnat s jinými ligami, kde jsi hrála?
Nejdůležitější je, že jsou tu milí lidé. Všichni v týmu si neustále pomáhají a podporují se. Myslím, že ligy v Asii jsou jiné, ale v Evropě považuji všechny za podobné.
Saili Rane hraje v extralize za Český Krumlov. Foto: Archiv Saili Rane.

Český Krumlov se vyhnul baráži a chystá se na čtvrtfinále. Jsi s týmovými výsledky spokojená? Co je tvým cílem pro tuto sezónu?
Bohužel jsem nemohla hrát poslední dvě utkání, protože se zotavuji ze zranění. Ale jsem ráda, že se jim daří i beze mě. Mým cílem je teď dostat se zpátky do formy, tentokrát bylo moje zranění větší, takže priorita je vůbec se vrátit a pak získat zpátky svoje postavení na světovém žebříčku.

Dokážeš říci, jaká je tvá pozice v hierarchii indického ženského admintonu? Kdo tě trénuje?
Vzhledem k tomu, že už tři roky žiji a trénuji v Dánsku, tak nehraji indické turnaje. Takže nemám postavení na národním žebříčku, ale myslím, že bych stále byla do indické top 8. A to počítám Sainu (Nehwal) i Sindhu (P.V., obě hráčky světové TOP 10, pozn. red.). Hodně cestuji, takže svého vlastního kouče nyní nemám.
Saili Rane dosáhla na 51. místo světového žebříčku. Foto: Archiv Saili Rane.

Jakého svého úspěchu si ceníš nejvíce?
Před pár lety jsem hrála na All England a několika dalších velkých turnajích, na světovém žebříčku jsem se dostala na 51. místo. Toho si asi cením nejvíce.

Jak se ti líbí Česká republika a Český Krumlov?
Česko je krásná země. Miluji cestování a vůbec první návštěvu Českého Krumlova jsem si opravdu hodně užila. Je to úžasné místo, zámek je okouzlující.
 

Ke 4. kolu extraligy vyšlo:

Základní část extraligy skončila, ovládly ji Benátky bez ztráty bodu. Meteor porazil FSpS

Hvězdy extraligy se představují: Dán Kim Bruun míří na turnaje BWF Super 500 a česká liga je podle něj 'v pohodě'

Základní část extraligy vyvrcholí v neděli čtvrtým kolem, šlágrem je utkání Meteoru a FSpS

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading