logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Ing. Mojmír Hnilica o Korea Open: Evropané se zde moc nechytají.

Turnaj s nejvyšší dotací v historii badmintonu je v plném proudu. I zastoupení českého badmintonu je na turnaji nejvyšší – Ing. Mojmír Hnilica působí na postu vrchního rozhodčí. Čtenářům serveru Czechbadminton.cz tak přinášíme pár postřehů ze zákulisí světového badmintonu i korejského megaturnaje!

Evropané se nechytají, ale Číňané létají vysoko.
 
Victor Korea Open Super Series Premier 2011 je prvním a jediným z pěti turnajů Super Series Premier, kde si letos hráči na odměnách rozdělí více jak milión dolarů! Je to na turnaji znát? Liší se nějak speciálně od ostatních podniků Super Series?
Především je to znát na přítomnosti špičkových badmintonistů, hráči z TOP 10 mají účast povinnou.
 
Jak byla vybrána místa k uspořádání turnajů Super Series Premier?
Byl dán požadavek na minimální „prize money“ ve výši 350.000 dolarů, ale své hrála i tradice a diplomacie.

Milión dolarů na odměny - to už je slušná částka i na badmintonové poměry. Směřuje badminton k lepším zítřkům? Myslím těm tenisovým...
1.200.000 dolarů zde, 600.000 dolarů v Indonésii. Na tenisový Grand Slam to ještě nestačí, v Austrálii se hraje o zhruba 15 milionů. Ale je to jistě dobrý krok. Může to dát větší motivaci nastupujícím generacím.

Diváky v Asii obecně badminton prostě táhne. Jak to zatím vypadá s diváckou návštěvností v Koreji?
Korea Open se přemístila do větší olympijské haly s kapacitou přes deset tisíc diváků, zatím je ale zaplněná jen zhruba tisícovkou. Hrají se teprve druhá kola soutěží. Z hlediska návštěvnosti na tom bývá nejlépe Indonésie.

Z hráčů se představí celá širší světová i evropská špička. Zaujal už někdo diváky nebo tebe osobně svými výkony?
Hodnocení je zatím předčasné, ale ukazuje se vzestupná výkonnost Japonska. Evropané s výjimkou Dánů se zde moc nechytají.

Závěrem malé dloubnutí do badmintonové velmoci. Novinkou čínské reprezentace na světových turnajích je čistě čínské zápasy skrečovat. Už si všimla BWF? Jak se dá proti takovému nesportovnímu nešvaru bojovat?
Existuje tzv. Code of Conduct, kde je obdobné chování definováno jako nepřípustné, leč v praxi těžko prokazatelné. Navíc pokud by hráči byli nuceni nastoupit, stejně by mohl být výsledek dohodnut předem. Pomoci může jedině větší konkurence z jiných zemí.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading