logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Ivo Stoklas po MEJ: Evropská špička se nám víc a víc vzdaluje.

Ivo Stoklas po mistrovství Evropy juniorů:

Na celém turnaji jsem nastupoval pouze ve čtyřhře. V družstvech je všem známa jednoznačná výhra nad Norskem a na oko opravdu až příliš krutá prohra s Ruskem, kde jsme myslím všichni podali nadprůměrný výkon. Nejvíce mě, a asi celý tým, mrzela prohra s Bulharskem, to byl z mého pohledu klíčový zápas. Bohužel ten den byli Bulhaři lepší a vyrovnanější tým.

V jednotlivcích jsme s Milanem uhráli pro mě osobně velice pěkný výsledek. 9. - 16. místo na MEJ považuji za vydařené rozloučení s juniorskou kategorií. Především s ohledem na to, že téměř všechny páry v této fázi turnaje hrají již dlouho spolu – s Milanem, pokud se nepletu, to byl náš pouze třetí turnaj spolu. Proto mám také obrovskou radost nejenom z umístění, ale také z krásného zápasu proti pozdějším finalistům, který nám náramně sednul a oba jsme si ho užívali až do poslední výměny.

Z MEJ jsem si odnesl spoustu věcí. Ale především to, že evropská špička se nám s věkem skutečně víc a víc vzdaluje. Na druhou stranu ne tak rychle, aby nebylo možné, pokud opravdu chceme, se jí udržet alespoň na dosah. Na turnaji mě absolutně šokoval Viktor Axelsen. Myslím, že i pro největšího laika bylo až neuvěřitelně zřejmé, že je o 4 třídy jinde než my všichni ostatní. Ovšem herně se mi nejvíce asi líbil Francouz Lucas Corvee.

Viděl jsem v něm svůj styl hry a cestu, kterou bych se chtěl ve dvouhře ubírat.

Další badmintonové ambice jsou jasné – stále se zlepšovat! To ostatní snad přijde s tím.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading