logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jak se kvalifikovat? To u nás ví hned sedm hráčů!

Pravidelně každé pondělí budeme přinášet informace k blížícímu se mistrovství světa. Před týdnem jsme vám nabídli informace základní, nyní se ze základního tábora přemístíme trochu výše k vrcholu sezóny. 18. Mistrovství světa jednotlivců začíná už za pět týdnů!
 
Jak se vlastně na světový šampionát kvalifikovat? Jako výchozí kritérium bylo použito pořadí na světovém žebříčku k 29. dubnu 2010. Podle poměrně komplikovaných pravidel se postupně vybralo 64 mužů a 48 žen do dvouhry a po 48 dvojicích ve všech třech párových disciplínách.
 
Pokud porovnáme největší světové turnaje, potom nám pořadí žebříčkové kvality vychází následovně: 1. Super Serie, 2. Mistrovství světa, 3. Olympijské hry. Důvod je nasnadě. Zatímco olympijské hry ctí tradici „co nejširšího počtu zastoupených zemí“, mistrovství světa už na ní tolik nelpí a na turnajích Super Serie se jednoznačně zohledňuje kvalita; kdo je výše na žebříčku, hraje.
 
V tomto ohledu zůstane asi nepřekonaným turnajem posledních několika let březnové 100. Yonex All England Championships, kde například ve dvouhře mužů z první světové třicítky chyběl jen Thajec Boonsak Ponsana, který se v té době věnoval očistě těla a především duše; Ponsana se před časem stal buddhistický mnichem.
 
Před týdnem jsme avizovali, že Českou republiku bude reprezentovat kvinteto badmintonových virtuózů ve složení Petr Koukal (dvouhra), Jan Vondra (dvouhra), který se včera večer stal hrdým otcem syna, Kristína Ludíková (dvouhra) a bratři Tomáš a Ondřej Kopřivové (čtyřhra).
 
V minulém týdnu se ale děly věci! Světová badmintonová federace (BWF) nabídla uvolněné místo ve čtyřhře žen také mladému českému páru Alžběta Bášová – Šárka Křížková, který ihned potvrdil svou účast a uvolněné místo zaplnil.
 
Český badminton tak bude mít v Paříži rekordní počet sedmi hráčů!

Alžběta Bášová (podávající) a Šárka Křížková se na mistrovství světa kvalifikovaly na poslední chvíli. Pozdě, ale přece!


About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading