logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jakub Bitman - Alžběta Bášová: S losem spokojenost, ale soupeř je hodně kvalitní.

Jakub Bitman a Alžběta Bášová se připravují na své první mistrovství světa. Vedle talentu k badmintonu mohou nabídnout i schopnost předvídat budoucnost. „Těsně předtím, než jsme se na los koukli, jsme se dohadovali koho dostaneme. Bětka říkala, že určitě nějaký Japonce.“ A byli tam, japonská dvojice Kenichi Hayakawa - Misaki Matsutomo, 23. pár světového žebříčku.

Takže los jste si tipli správně, ale jak jste s ním spokojeni?
Jakub: Nemyslím, že jsme si mohli vybírat. Na mistrovství světa se připravuji poctivě, intenzivně, ale za vrchol sezony to nepovažuji. Částečně spíše jako odměnu za tvrdou práci. Před losem jsme se bavili, jestli chceme spíše ty úplně nejlepší, nebo naopak „hratelné“. Myslím, že tohle je něco mezi. 
Alžběta: S losem nakonec spokojená jsem, samozřejmě jsme mohli dostat někoho „hratelnějšího“, ale vzhledem ke kvalitě všech párů by to byla moc velká náhoda. Když člověk jede na mistrovství světa, tak s takovými soupeři počítat musí. Moc se na ten zápas těším a jsem ráda, že se utkáme s určitě velmi dobrými hráči.

Alžběta Bášová
 
Co víte o svých soupeřích? Už jste se utkali a s jakým výsledkem?
Jakub: Proti jinému japonskému páru jsme odehráli jeden zápas. Jejich hru zdobí mrštnost, hbitost, naopak si myslím, že kvůli jejich výšce mohou mít mezery v dosahu a pokrývání kurtu. Předpokládám, že styl dvojice Hayakawa - Matsutomo bude stejný. Nicméně to, že něžnější polovička našich soupeřů je momentálně třetí hráčkou světa v ženském deblu o jejich kvalitě myslím vypovídá vše potřebné.
Alžběta: S touto dvojicí jsme se ještě nikdy nesetkali, ale fakt, že patří mezi dva japonské páry, které startují na mistrovství světa v mixu mi stačí k tomu, abych si představila, jak kvalitní hráči to asi budou. (úsměv)
 
S jakými ambicemi na světový šampionát odletíte?
Jakub: Odehrát kvalitní zápas, abychom se nemuseli stydět za svůj výkon, jako tomu bylo třeba loni na mistrovství Evropy. Bylo by to dost velkohubé prohlášení tvrdit, že naším cílem jsou nějaké vyhrané zápasy. Na mistrovství světa budeme startovat poprvé a tak chceme také nasbírat co nejvíce zkušeností.
Alžběta: Samozřejmě chci urvat co nejlepší výsledek, ale taky předvést hru, ze které budu mít dobrý pocit. 
 
Kde jsme vás zastihli, jak probíhá příprava?
Jakub: Připravujeme se v Dánsku, v akademii v Odense a mimo badmintonovou přípravu jsme předevčírem zařadili i koupel v Severním moři. (úsměv) 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading