logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jakub Bitman a Pavel Drančák: Vyhrát je těžké, obhájit ještě těžší.

Hoši, obhájíte?
Jakub: Za sebe můžu říct, že se budu snažit aby se to povedlo. Ale myslím, že ani Pája nebude mít důvod nedat do toho všechno. Uvidíme, jak se to povede. Jak určitě všichni znají – vyhrát je těžké, obhájit ještě těžší.
Pavel: Asi ne. (úsměv) Ale proč to nezkusit. (zasněný úsměv)
 
Loni jste tvrdili, že vaše hra je razantní a hlasitá. Řvali jste až se hory zelenaly. Mají si letos vzít diváci špunty do uší? 
Jakub: Nemyslím, že jsme nějak moc křičeli, snažili jsme se vyhecovat, povzbudit navzájem a to jde nejlíp nějakým tím „jedem“,“pojď“ apod. Při hře není moc času na dlouhé vykecávání se.
Pavel: Asi ano. Prý budou k zakoupení na místě od značky yonex. (úsměv)
 
Oba hrajete výborně ještě jednu disciplínu, Jakub dvouhru, Pavel smíšenou čtyřhru. Co pro vás bude na mistrovství priorita?   
Jakub: Nechci říct, že něco je priorita. Rozhodli jsme se, že budeme hrát i jinou disciplínu, než čtyřhru a tak musíme dát do všeho maximum.
Pavel: To se nedá takhle říct. Zkusím se poprat s obojím.
 
V často zamotané čtyřhře mužů těžko předvídat, ale v kom vidíte své hlavní soupeře?
Jakub: Asi to už budou „stará“ jména. Tomáš a Ondra Kopřivové, zkušení Renda Neděla a Martin Herout, ty Pepo s Jardou se také budete snažit promluvit do medailových umístění a trošku to zamotají možná i benátečtí Jirka Provazník s Petrem Jelínkem. Ale těžcí soupeři budou úplně všichni – na takovém turnaji je důležitá psychika a stát se může cokoliv.
Pavel: Určitě hlavními favority budou Kopřiva Brothers, ale je pravda, že to už byli dvakrát. (úsměv)
 
Jak bude vypadat vaše lednová příprava?
Jakub: Pro mě je to finální příprava na MČR, dolaďování formy. S Pájou máme naplánováno pár deblových tréninků, turnaj v Českém Těšíně byla dobrá prověrka. Takže se dá říct, že podobný postup jako loni. (úsměv)
Pavel: Zotavení z nemoci + kondice s postupným přechodem na kurt, kde snad i pár společných čtyřhrových tréninků s Jakubem a mixových s Haničkou.
 
Jak byste divákům představili sami sebe? A zkuste rozdělit osobnostní a badmintonovou stránku. 
Jakub: Na kurtě bojovníci, možná trochu provokatéři, snažící se o útočnou hru, která ale ne vždy může vést k úspěchu. Mimo kurt to ať si posoudí každý jak chce. Slyšel jsem spoustu verzí o tom jaký jsem a některé blbosti by nevymyslel ani Hans Christian Andersen…
Pavel: Osobnostní – skromný a zakřiknutý chlapec vyrůstající v centru (Palmovka) velice tvrdé, nepřátelské a zákeřné čtvrti (Libeň) plné násilí a křiku, student vysoké školy ekonomie a managementu. Badmintonová – levoruký hráč, který klade větší váhu spíše na techniku než na razanci.
 
50. Mistrovství republiky má logicky snahu být větší než obvykle. Jak by mělo vypadat mistrovství, aby se na něj v budoucnu vzpomínalo? Máte nějakou radu a doporučení pro pořadatele, tedy pro kolegy z vašeho oddílu?
Jakub: MČR pořádá po roční odmlce opět náš oddíl, takže se nebojím, že by organizace byla špatná. Turnaj se uskuteční v nové sportovní hale s příjemným prostředím, tak snad vše bude v pořádku.
Pavel: Určitě zajistit co nejvíce diváků. Za posledních 5 let má badminton poměrně veliký „boom“, sportovní centra praskají ve švech a spousty nových lidí přichází tomuto sportu na kloub.
Takže je to jen otázka reklamního zviditelnění. Přeci jen když je v hale pořádná atmosféra, když je pro koho hrát, tak se mnohem lépe hraje. A to by letos (díky reklamě snad v každém sportovním centru v Praze – což je základ) mohlo klapnout. (úsměv)
 
Koho favorizujete v jednotlivých disciplínách?
Jakub: Letos řeknu 3 jména. Petr Koukal a Kika Ludíková v singlech a opět pokud budou hrát tak Eva Titěrová s Hankou Milisovou v deblu.
Pavel: Petr Koukal, Eva Titěrová, Kopřiva Brothers, Provazník - Milisová a té poslední disciplíně moc nerozumím. (usmívá se)
 
Máte i nějaký tip na možná překvapení?
Jakub: Jsem zvědavý na juniory. Někteří z nich určitě mají na to, aby odjížděli s medailí.
Pavel: Snad jen ta Evča.
 
Co vzkážete svým fanouškům, všem divákům a v neposlední řadě i soupeřům?
Jakub: Ať mě s Pájou přijdou podpořit a vytvořit atmosféru, která je takové akci hodná. Divákům ať si nenechají ujít skvělý badminton a soupeřům „bububu“. (úsměv)
Pavel: Aby určitě všichni dorazili. Jak by řekl Barney Stinson. „Bude to legen – počkej si na to – dární“. (úsměv)

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading