logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Vidím tři až čtyři páry, které mají šanci na titul v deblu, říká Jakub Bitman. Foto: Ladislav Káňa.

Jakub Bitman před MČR v Plzni: "Věřím, že budu lépe připravený než poslední tři roky"

Pokud se mixérům Jakubu Bitmanovi s Alžbětou Bášovou na MČR, které začíná již tento pátek v Plzni, "zadaří", budu mít v kronice českého badmintonu historický zápis: ještě nikdo nikdy nevyhrál šampionát desetkrát po sobě v jedné disciplíně. Jak se na tuto výzvu chystá Jakub Bitman a jaké má cíle v deblu mužů?

Jakube, jak vypadá tvá finální příprava na MČR?
Víceméně stejně jako v průběhu celé sezóny. Povětšinou v Praze, chvíli v Ostravě a v Hradci Králové. Herní tréninky společně s Matesem Hubáčkem, Katkou Tomalovou, Bětkou Bášovou, v posledních dnech pak i dalšími hráči právě v Hradci. Kondiční přípravu pod vedením přítelkyně Terky a fyzioterapeuta Honzy a vyplétání raket u mistra v oboru Pavla Bachmana.

Do jakých disciplín na MČR v Plzni nastoupíš? Kdo bude tvým partnerem?
Budu hrát mix s Bětkou a debla poprvé na MČR dospělých s někým jiným než s Pájou, se kterým máme pět titulů. Letos hraji s Matějem Hubáčkem.
 
S Bětkou v mixu budete útočit na historický desátý titul v mixu. Jste z toho nervózní, nebo znáte rozložení sil a případné komplikace nepřipouštíte?
Nervozita je a asi i bude. Pamatuji, že loni před semifinálovým zápasem to na mě dost padlo. Všichni o tom mluví, ptají se. Je těžké se tomu vyhýbat. Ale je to asi pochopitelné, jen věřím, že s tím letos budu umět pracovat lépe než loni. Také bych řekl, že letos se připravuji poctivěji, přeci jen čím je člověk blíž, tím víc to chce asi dokázat. A krom týdenního výpadku na přelomu roku kvůli nemoci se mi i vyhýbají zdravotní trable (ťuk ťuk). Věřím, že budu lépe připravený než poslední tři roky.

Alžběta Bášová a Jakub Bitman mají šanci na desátý mixový titul v řadě. Foto: Pavel Růžička.

Pokud by to vyšlo, budete mít vůbec ještě společnou motivaci bojovat o další tituly?
Snad ano. A nejen o tituly doma, ale i venku. Ale nepředbíhejme...
 
Souhlasíš, že v mužském deblu to naopak bude letos poměrně otevřené? Z koho máš největší respekt?
Souhlas. Vidím tři až čtyři páry, které mají šanci na titul. Troufnu si říct, že mezi ně patříme. A respekt mám určitě ze všech soupeřů. 
 
Jak důležitý je pro tebe případný titul/y z letošního MČR? Je to jedna z tvých sezónních priorit?
Ano, je to jedna z priorit. Tou hlavní jsou Evropské hry v Minsku, ale MČR mám jako turnaj rád a rád na něm hraji.
 
Troufneš si tipnout vítěze jednotlivých disciplín?
Snad jen ženský debl - věřím Bětce Bášové s Míšou Fuchsovou v úspěšnou obhajobou. Na posledním turnaji v Estonsku hrály fakt dobře, a pokud svůj výkon zopakují, nebudou mít konkurenci.

Více o MČR dospělých v Plzni čtěte na oficiálních stránkách turnaje.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading